נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

העיתונאי בן דרור ימיני פרסם בעיתון "ידיעות אחרונות" טור לסיכום כהונתו הקצרה של ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט.

"שנה אחת. רק שנה. הוא חטף מטחים של שנאה, אבל כמו בעוד הרבה מקרים בעידן הנוכחי, אין שום קשר בין העובדות לבין התעמולה. הוא היה ראש ממשלה שרק דבר אחד עמד לנגד עיניו. האינטרס הלאומי. זה היה מרענן. קצת קשה להשאיר מורשת בשנה אחת בלבד, אבל הוא השאיר".

ימיני מזכיר את הפרת ההבטחה לבוחר אבל מציין כי בנט נשאר ימני, "הוא הפר הבטחה לבוחרים כאשר הקים ממשלה עם המרכז והשמאל. אבל הוא לא הלך במילימטר אחד שמאלה. ולא, זה לא ההישג שלו. ההישגים מצויים בניהול ענייני של ממשלת קצוות".

"הוא נקט מדיניות של יד ברזל מול חמאס, והשיג שקט באזור הדרום, שלא היה לנו כבר הרבה מאוד שנים. הממשלה בהובלתו מנהלת מלחמת חורמה בטרור, ויעידו על כך המעצרים שמתנהלים מדי לילה ברחבי יו"ש. גל הטרור שהותיר 19 נרצחים דעך. אולי, הלוואי, נעצר. המאבק באיראן עלה מדרגה. החבלות באמצעות סייבר בתעשיית הפלדה גורמות להרבה יותר ממכה בכנף לכלכלה האיראנית.

הן מצטרפות לעלייה הדרמטית בפגיעות באיראן. הברית האזורית הולכת ומתחזקת וישראל הופכת לאורחת רצויה ברבות ממדינות ערב. בשביל "טירונים", כפי שכינה אותם נתניהו, נפתלי בנט ויאיר לפיד השיגו הרבה. הרבה מאוד. השותפות עם רע"מ לא עצרה שום דבר שקשור לאינטרס הלאומי, וגם לא לזהות היהודית שעליה קוננו שוב ושוב באופוזיציה".