השרה איילת שקד
השרה איילת שקד צילום: ערוץ 7

מפלגת ימינה שבסקר המנדטים האחרון עומדת על ארבעה מנדטים בלבד, נערכת לבחירות החמישיות, כשהרכב הרשימה לא ברור וגם קהל היעד של המפלגה עדיין אינו ידוע.

שניים מחברי הסיעה, עידית סילמן וניר אורבך, צפויים לקבל שיריון בליכוד, וכדי לקבל את מימון המפלגות תזדקק איילת שקד לפחות לעוד שני חברי כנסת שיישארו עמה לבחירות הקרובות.

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי מי שצפוי לתמוך בשקד הם ח"כ שירלי פינטו וח"כ אביר קארה. ח"כ מתן כהנא, שבימים אלה מחוזר על ידי גדעון סער מתקווה חדשה ובני גנץ במפלגת כחול לבן - טרם החליט, אך נוטה לחבור לכחול לבן.

השרה שקד צפויה להיפגש עם כהנא היום כדי לשמוע מה יעשה. כך או כך, כהנא לא מתכוון לחבור לגוש סמוטריץ', בן גביר ונתניהו, וכמו נפתלי בנט הוא תומך בהקמת ממשלת אחדות רחבה.

בימינה יבצעו סקר כדי להבין מי הוא קהל שאליו תכוון המפלגה, ומי האנשים הנכונים לרוץ איתם לבחירות. יו"ר ימינה שקד מתכננת לפנות לקהל רחב, עם המסר שהיא זו שתחבר בין הגושים לממשלת אחדות, שתייצג את רצון העם ותוכל להמשיך לקדם יוזמות ורפורמות כלכליות. שקד לא תפסול ממשלה עם שני הקצוות - בן גביר ומנסור עבאס.

מנכ"לית ימינה לשעבר, סטלה ויינשטיין, תקפה את סילמן אתמול באירוע שבתרבות בראשון לציון. "עידית סילמן חברה של איבתיסאם מרעאנה, מאמינה בשתי מדינות לשני עמים", אמרה ויינשטיין.

לטענתה סילמן ראתה רק את הג'וב הבא והתעסקה רק במרוץ לשריון. "הם יכולים לשקר – אבל אני הייתי איתם וראיתי", אמרה המנכ"לית. לטענתה, חברת הכנסת סילמן ניסתה לקבל שריון בכחול לבן וביש עתיד, ואם הייתה יכולה – הייתה הולכת אפילו לרשימה המשותפת.

גורמים בימינה מסרו בתגובה כי "סטלה ויינשטיין לא עשתה דבר למען המפלגה, גרפה משכורת פלוס יועצת בסך 30 אלף ש"ח לחודש ולא יותר מזה, חוסר ההצלחה של ימינה הרבה בזכותה. תסכולה מובן מאחר ואביר קארה לא הסכים להתפטר כדי שתיכנס להיות חברת כנסת".

בתוך כך, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התקשר ביום שישי לראש ממשלת המעבר יאיר לפיד כדי לברך אותו על כניסתו לתפקיד. "אני רוצה לאחל לך ולכולנו שארבעת החודשים הקרובים יהיו תקופה של שקט ביטחוני", אמר נתניהו.