רכבי יהודים נחסמים בדרך לחומש. ארכיון
רכבי יהודים נחסמים בדרך לחומש. ארכיון צילום: ישיבת חומש

כוחות הביטחון הודיעו לאנשי ישיבת חומש כי שלושה רכבים ששייכים לישיבה, ביניהם רכבו המשפחתי של ראש הישיבה הרב אלישמע כהן, איבדו את אישור המעבר לכיוון חומש.

כזכור, צה"ל אוסר על כניסת אזרחים ישראלים לחומש כשהוא מתיר זאת, באישור שר הביטחון, רק לבחורי הישיבה ורבניה. עד לאחרונה בחורי הישיבה יכול להגיע לחומש עם רכבי הישיבה אך לא הותר להם להסיע ברכבם אנשים שאינם לומדים בישיבת חומש.

ביטול היתר הכניסה לשלושה רכבים של ישיבת חומש נעשה לאחר ביקור של קבוצת נערות שהגיעה לביקור בחומש. הקבוצה נחסמה בדרך, ולאחר שצעדו רגלית סמוך לכפר ערבי הן הוסעו לחומש ברכבים, שכאמור איבדו את אישורי הכניסה בעקבות כך.

ביטול האישורים מצטרף למקרה שאירע בשבוע שעבר, כאשר שעה לפני כניסת השבת נחסם ראש הישיבה הרב אלישמע הכהן, שביקש לעלות לחומש עם משפחתו. היות ונמנע מהרב לעלות עם משפחתו ברכב, הותירו בני המשפחה את הרכב בצד הדרך ועשו את דרכם ברגל לכיוון חומש, בכדי לא להפסיד ולו שבת אחת בישיבה.

מישיבת חומש נמסר: "טבעת החנק סביב הישיבה עולה שלב, וכל זה בחסות מפלגות הימין. נראה שהממשלה מעדיפה לסכן את הנערות במעבר ליד כפר ערבי, מאשר שיקפיצו אותן בנסיעה קצרה לחומש. המהלך הנקמני לא ירתיע אותנו, ואנו מזמינים את כל עמך בית ישראל להצטרף לקבוצות הרבות שהגיעו לביקור בחומש, ולחזק את לישיבה".

מדובר צה"ל נמסר: "לאחרונה נמצא שמספר אנשים נכנסו ללא אישור כניסה למרחב היישוב המפונה חומש, באמצעות כלי רכב בעלי היתר כניסה. לפיכך, היתרי הכניסה עבור אותם כלי רכב בוטלו".