גיא פינס
גיא פינסצילום: שי פרנקו

מגיש התכנית "ערב טוב" גיא פינס תקף את הקמפיין לעידוד שמירת טהרת המשפחה שמובילה אשת העסקים רותי לבייב-יליזרוב במסגרת המיזם שלה - "שעשני אישה".

פינס ניצל את השבת בה הציבור הדתי נעד מהרשתות החברתיות וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "עכשיו שהם לא פה, כי שבת, אגיד שמעבר לכל הדיונים בעקבות החשיפה שלנו על הקמפיין המיסיונרי המוסתר לטבילה במקווה, אני חושב שכל מי שמאמין בדת החילונית הישראלית ובערכיה הטובים, ולא סובל מרגשות אשם בנוגע ליהדותו, אמור לצאת גם נגד המהות. כי אין טומאה באנשים. ולכן אין צורך להיטהר. זה שקר".

כזכור, בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס" ששודרה בשבוע שעבר, דווח כי לבייב מקדמת את המיזם בין היתר באמצעות משפיעניות רשת חילוניות שמפיצות מסרים בתשלום. לבייב-ילזרוב אמרה לתוכנית "ערב טוב" בקשת 12: "כל מה שקורה היום מתחיל מכוכבות רשת. זה לא משנה אם זה מוצר, או יוגורט או כל דבר אחר. שילמנו להן, כמו שאמורים לשלם במשק".

גולשים רבים הגיבו לדבריו של פינס וכינויו את הקמפיין לעידוד שמירת טהרת המשפחה כ"קמפיין מיסיונרי". כך למשל העיתונאי עקיבא נוביק שכתב בטוויטר: "ציוצים כאלה הם בעיקר עלבון אדיר ל'דת החילונית הישראלית'".

העיתונאי אריאל שנבל הגיב: "עד שישי בערב חיכה גיא פינס כדי לכתוב את דעתו המלומדת על ענייני טומאה וטהרה, והוא גם לא מסתיר למה: 'עכשיו שהם לא פה'. זהו עולמו הצר כנמלה של פינס - עולם שבו נמצאת רק דעה אחת נכונה ומהודהדת, בלי צד שני שאפשר לדון או לשמוע אותו, סטרילי וצודק מאוד. כמה חבל מבחינתו שאנחנו כן פה עכשיו".