ראש הממשלה לפיד פותח את ישיבת הממשלה

ראש הממשלה יאיר לפיד פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה הראשונה שמתקיימת בהובלתו, ואמר כי הממשלה תנהל את המדינה בחודשים הקרובים "כאילו אין מערכת בחירות".

לדברי לפיד, אזרחי ישראל זכאים לממשלה מתפקדת בכל רגע נתון. "זו הציפייה מאיתנו, זו הציפייה שלי מחבריי השרים. משבר החינוך לא יכול לחכות. תקציבים לבתי חולים אי אפשר לדחות. האיראנים, חמאס והחיזבאללה לא מחכים. אנחנו צריכים לפעול מולם בכל הזירות, בכל רגע נתון, וזה בדיוק מה שנעשה''.

ראש הממשלה הטרי הזכיר כי צה"ל יירט אתמול שלושה כלי טייס בלתי מאויישים עויינים שניסו לפגוע בתשתיות ישראליות במים הכלכליים של ישראל. "חיזבאללה ממשיך בדרך הטרור ופוגע ביכולת של לבנון להגיע להסכם על הגבול הימי. ישראל תמשיך להגן על עצמה, על אזרחיה ונכסיה", הבהיר לפיד.

"הממשלה הזו תמשיך לפעול לטובת האזרחים בדיוק כפי שעשתה כל השנה האחרונה. אנחנו נביא החלטות, אנחנו נוציא לפועל מהלכים, אנחנו נמשיך לחזק את עוצמתה הכלכלית, המדינית והביטחונית של מדינת ישראל", אמר לפיד.

ליברמן: מאמץ אחרון לאשר את המטרו

יו"ר ישראל ביתנו, שר האוצר אביגדור ליברמן, אמר הבוקר (ראשון) כי יפעיל את כל כוחו כדי שחוק המטרו יאושר במליאת הכנסת במסגרת ההסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה.

"מה שחשוב הוא שמחר מתכנסת הכנסת, כנראה לישיבה אחרונה. היינו שמחים שכולנו נעשה מאמץ להעביר, למרות הכל, את חוק המטרו בקריאה שנייה ושלישית", אמר ליברמן לפני ישיבת הממשלה.

הוא הוסיף, "שוחחתי עם יו"ר הקואליציה ואני מתכוון לשוחח עם ראש הממשלה ויו"ר הכנסת. צריך שנדע כולנו להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים, לפני שנכנסים למערכת בחירות ולהעביר חוק שהוא טוב לכל אזרחי ישראל".