ח"כ איתמר בן גביר
ח"כ איתמר בן גביר צילום: דוברות

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' ויו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר סיכמו כי "עוצמה יהודית" תגיש בקשת פיצול טכנית מתואמת על מנת להכניס נציג של בן גביר לוועדת הבחירות המרכזית, מעבר לזה של מפלגת הציונות הדתית.

בנוסף, בן גביר וסמוטריץ' מקבלים מרחב תמרון במשא ומתן הצפוי ביניהם על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-25.

לבקשת הפיצול של בן גביר מסמוטריץ' יכולה להיות השלכות על הרוב לפסילת הרשימה המשותפת או רע"מ בוועדת הבחירות המרכזית. אם "עוצמה יהודית" תקבל נציג נוסף בוועדה, עשוי להיות רוב לבקשת פסילה כזו.

בגזרה אחרת, יו"ר מפלגת ימינה ושרת הפנים איילת שקד מנסה לייצב את המפלגה לקראת הבחירות החמישיות, על רקע כוונתו של סגן השר מתן כהנא לערוק למפלגה אחרת.

בקמפיין הבחירות שקד תפנה למגזר הציוני דתי ותציג את ההישגים של המפלגה מהשנה האחרונה, כמו העברת תקציבים למוסדות החינוך הדתי ואישורים לבניית אלפי יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון.

סגן השר אביר קארה יוביל קמפיין כלכלי שבו יציג את ההישגים למען בעלי העסקים שנרשמו בתקופת ממשלת בנט, וח"כ שירלי פינטו תציג את הפעולות שהמפלגה תבצע למען אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

שקד מתכננת במהלך החודשים שנותרו עד הבחירות 'להסתער' על השטח כדי לעבור את אחוז החסימה: "אין שום סיבה שמי שהצביע בעבר לימינה לא יעשה זאת שוב", היא אומרת.

בעיתון ישראל היום דווח כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מחזר אחרי ציפי לבני ומציע לה להצטרף אליו במקום גבוה ברשימת "כחול לבן". נראה שלבני עדיין לא קיבלה החלטה אך בין הצדדים מתנהלים מגעים.

גנץ מבקש להרחיב את הבסיס האלקטורלי של כחול לבן במטרה לערער את הנחת היסוד לפיה יאיר לפיד הינו מועמד ברירת המחדל של גוש המרכז-שמאל לראשות הממשלה.

בתקופה האחרונה פורסם כי הוא מנהל מגעים גם עם גדעון סער בנוגע לאפשרות של ריצה משותפת של כחול לבן ותקווה חדשה. בנוסף, גנץ מנסה לצרף לשורותיו את הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, ששוקל אם להצטרף לחיים הפוליטיים.

איזנקוט מתלבט בין שלוש אופציות עיקריות: חבירה לגנץ, חבירה ללפיד או הישארות מחוץ למערכת הפוליטית.

על פי הפרסומים איזנקוט מבקש להצטרף לאחת ממפלגות המרכז-שמאל בראש קבוצה שחבריה ישובצו ברשימה ולפיד מתנגד לכך שכן אינו רוצה לקבל "מפלגה בתוך מפלגה". לאור זאת גובר הסיכוי שאיזנקוט יחבור לגנץ, כשבין השניים גם היכרות חיובית מתקופת שירותם המשותף בצה"ל.