ליאור חייט
ליאור חייט צילום: Jøsé Blanco

ראש הממשלה יאיר לפיד הודיע היום (ראשון) על מינויו של דובר משרד החוץ ליאור חייט לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי. חייט יחליף בתפקיד את אלעד טנא.

ליאור חייט, דיפלומט במשרד החוץ משנת 2001, מילא שורה של תפקידים במשרד החוץ בהם קונסול כללי במיאמי, דובר שגרירויות ישראל בספרד ובארגנטינה ומנהל מחלקת מרכז אמריקה והקריביים.

חייט בעל תואר ראשון בתקשורת וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

מוקדם יותר היום סיכם אלעד טנא עם ראש הממשלה לפיד על סיום תפקידו. לפיד הודה לטנא על עשייתו במערך ההסברה הלאומי בחודשים האחרונים.

לפיד אמר כי "האתגר הגדול של מדינת ישראל הוא לספר את הסיפור הישראלי על כל גווניו. בשנה החולפת הוקם מחדש על ידי טנא ואנשיו, מערך מקצועי שמאחד את כל גופי ההסברה במדינה לשפה אחת וקול אחד בהיר וחד. זו הייתה שנה עם אירועים מורכבים ומערך ההסברה תרם תרומה משמעותית לתדמית ישראל ולשיח בארץ ובעולם. אני מודה לאלעד על העבודה הקשה ומאחל לו בהצלחה בהמשך".

ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, בירך את טנא על עשייתו מאז כניסתו לתפקיד: "שנים שכולם מתלוננים שאין הסברה. אלעד טנא הקים מחדש את מערך ההסברה הלאומי, הצליח לחבר את כל הגופים יחד לכדי מכונה יעילה, מהירה וחכמה, ולהעביר את האמת על ישראל. אני מאחל לאלעד הצלחה בכל דרך שיבחר".

ראש מערך ההסברה היוצא אמר, "בחודשים האחרונים ניתנה לי הזכות הגדולה להוביל את הקמתו המחודשת של מערך ההסברה הלאומי. רבות מהבעיות שאפיינו את ההסברה הישראלית במרוצת השנים נבעו ממצב זה, שהוביל להיעדר מדיניות הסברה סדורה, ותיאום-חסר בין הגופים השונים".

"מאז כניסתי לתפקיד, זכיתי לראות פרי לעבודתו המאומצת של המערך המתחדש. לצד הנעת פרויקטים היסטוריים עבור ההסברה הישראלית, גיבוש מנגנון יעיל להפצת מסרים בזמן אמת, והקמת מטה הסברה לאומי למגפת הקורונה - רתמנו מחדש את כלל גופי ההסברה במדינת ישראל לעשייה משותפת, ששיאה בתרומה ייחודית לשינוי של ממש בנרטיב ולמניעת הסלמה במהלך חודש הרמדאן, ומעבר לו".

טנא הודה לראש הממשלה לשעבר בנט, "כעת, לאחר התייעצות עם ראש הממשלה ואחרי שנוכחתי לראות שהמערך נוכח ועומד על רגליו, החלטתי שהגיעה העת להמשיך הלאה. אני מודה לראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, על הזכות שהעניק לי לשרת את עם ישראל ולבצע שליחות, כשלצדי צוות מוכשר של אנשים, חדורי שליחות ואמונה בצדקת הדרך. אין לי ספק שהעבודה המשותפת שביצענו והשיטות שפיתחנו ישרתו את המדינה שנים קדימה. אני מאחל הצלחה גדולה לראש הממשלה יאיר לפיד ולצוותו – הצלחתכם הצלחתנו".