יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: רפי בן חקון, לע"מ

ראש הממשלה יאיר לפיד קיים היום (ראשון) הערכת מצב בנושא הקורונה וגל התחלואה הנוכחי, יחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ.

בדיון הוצג לראש הממשלה סטטוס התחלואה בגל הנוכחי, שגרת ניהול החיים במדינה לצד המגיפה, מדיניות בדיקות ובידודים, וכן מגמות התחלואה בעתיד הקרוב.

בדיון השתתפו ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, מנכ"לית משרד רה"מ, נעמה שולץ, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ממונה הקורונה, פרופ' סלמן זרקא, הממונה על הקורונה במשרד הביטחון, תא"ל (במיל׳) משה אדרי, המשנה לראש המל"ל, איתן בן דוד וגורמי מקצוע נוספים.

"אנחנו נמצאים לקראת שיא עונת התיירות העולמית בכל שדות התעופה, גם בארץ. תהיה לכך השפעה על מהירות ההתפשטות. מבחינה זו, שימור רמת המוכנות הוא קריטי - אנחנו נשארים עם היד על הדופק", אמר לפיד.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הוסיף, "פעלנו בהצלחה גדולה בשנה האחרונה, ונמשיך להוביל מדיניות שקולה ואחראית: לתת את כל הכלים לשמירה על הבריאות, תוך שמירה על שגרת חיים מלאה".

"אנחנו רואים כעת עליה חוזרת בתחלואה. אנחנו לא מורידים את האצבע מהדופק ושומרים על דריכות כל העת. כדי שנוכל להמשיך לשמור על שיגרה מלאה, אני קורא לציבור לנהוג באחריות, להיבדק, לשמור על כללי הבידוד למי שצריך. אנו ממליצים, במיוחד לאוכלוסיה בסיכון, לעטות מסכות במקומות סגורים", סיכם.