איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב התבטא בחריפות היום (ראשון) בועידת גלובס נגד יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר.

"אני אדם שמתחלחל מן המחשבה שאיתמר בן גביר יהיה שר בממשלה הבאה. אני חושב זה איום אסטרטגי על הדמוקרטיה הישראלית והציונות", טען קריב.

הוא הוסיף, "אני אומר את זה כאן כי זה לא קשור רק לגזענות לדמוקרטיה, ליהדות לציונות - אלא גם לנושא שאנחנו מדברים עליו כאן - בסופו של דבר יש שאלה אחת - האם הממשלה תופסת את עצמה כמחויבת לכל אזרחי ישראל: אלה שבנגב ובגליל ואלה שבמרכז, יהודים וערבים, חרדים וחילונים, או שזו ממשלה שבסופו של דבר עקודה לאינטרסים של סקטורים מסוימים בלבד".

"אם הממשלה הבאה תהיה ממשלה סקטוריאלית - על שני הצדדים - שבסופו של דבר לכודה בידי סדר יום לאומני וקנאי - שום דבר מהדברים שאנחנו מדברים עליו לא ייפתר. משבר הדיור היחיד שייפתר הוא משבר הדיור מעבר לקו הירוק וצריך להגיד את הדברים כהוויתם", סיכם.

איתמר בן גביר הגיב לדברים ואמר: "אזרחי ישראל התחלחלו במשך שנה מהישיבה של הקואליציה עם תומכי טרור. הממשלה נסחטה על ידי האחים המוסלמים והסכימה לתקציב בסך 53 מליארד שקל, הכשירה בנייה בלתי חוקית, וגרמה ליוקר המחייה. קריב שהפך את היהדות לדת חדשה וכלי ניגוח פוליטי, צריך להתבייש לפני שהוא מעלה את שמי, כי את החרפה שלו ושל הממשלה, הציבור יזכור טוב טוב בבחירות".