הישאם אל סייד מתוך התיעוד של חמאס
הישאם אל סייד מתוך התיעוד של חמאס צילום: ללא

תנועת חמאס ממשיכה בהפעלת לחץ פסיכולוגי על משפחות הישראלים שיקיריהם מוחזקים ברצועת עזה בניסיון לקדם עסקת חליפין שתוביל לשחרור מחבלים.

במאמר בעיתון הרשמי של חמאס "פלסטין" פנה חוסאם אל-דג'ני במסר ישיר למשפחתו של הישאם אל-סייד, ישראלי בדואי מהיישוב חורה בנגב המוחזק בידי תנועת חמאס ברצועת עזה, ואשר חמאס פרסמה בשבוע שעבר סרטון וידיאו בו הוא נראה מחובר למכשיר הנשמה ונטען שחלה התדרדרות במצבו.

דג'ני מציין, כי סרטון הווידאו מלמד שאל-סייד מקבל טיפול רפואי הולם, וכי פרסומו נועד להניע את התהליך בנוגע לעסקת חליפין אותה חמאס מעוניינת לקדם בהקדם האפשרי על פי הנוסחה - החזרת אל-סייד בתמורה לשחרור אסירים ביטחוניים חולים.

עוד מציין דג'ני, כי חמאס מנסה לנצל במהלך זה את העיתוי הנוכחי עם קבלת יאיר לפיד את תפקיד ראש הממשלה, ולדבריו בימים בימים הקרובים יתברר אם לפיד מסוגל לקבל החלטות "כואבות" בנושא זה.

במסר ישיר למשפחה מציין דג'ני, כי תהליך שחרורו של גלעד שליט החל בזכות ההפגנות מול ביתו של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ועל בסיס זה הוא מייעץ למשפחת אל-סייד לרתום את הציבור בסיוע הקהילה האתיופית שאחד מבניה, אברה מנגיסטו, נמצא בידי חמאס, כדי לארגן הפגנות מול ביתו ומשרדו של ראש הממשלה יאיר לפיד.

הוא העריך, כי אל-סייד יוכל לחזור הביתה בתוך שבועות ספורים אם ישראל תהיה מוכנה לשלם את המחיר שדורשת חמאס.