הרבנית ימימה מזרחי
הרבנית ימימה מזרחיאביאל הירש, פנינה

התינוקת שנפטרה בסוף השבוע לאחר שנשכחה במשך שעות ברכב באלעד היא אחיינית של הרבנית ימימה מזרחי, שכתבה היום (ראשון) דברים לזכרה.

"חזרתי מהלוויה קשה כל כך, של בת של גיסי", היא כתבה ב-ynet. "תינוקת שנשכחה ברכב שעות ארוכות. מוות נורא, איך שלא נסתכל על זה".

"יש ברכה כזאת של סבתות, 'בידיים מלאות'. בעיניי זאת הברכה הכי יפה בעולם, מפני שאין צער נורא יותר מאשר אובדן של תינוק", ציינה. "מי שלא חווה את הצער, עלול להקל בו ראש. הרי התינוק לא חי הרבה, אין היסטוריה גדולה מאחוריו. אבל דווקא התינוק הוא זה שממלא את הידיים. ככל שהם גדלים והופכים עצמאיים, הידיים כבר לא מלאות בהם כל הזמן".

"האסון הנורא של החברה שלנו היום הוא שִכחת הקרובים", אמרה. "כשאנחנו שקועים בשיח של הרשתות החברתיות, עסוקים במלל של הרשתות, אנחנו מזניחים בהיסח הדעת את הדיבורים החשובים. אז אל תשכחו את המילים הפשוטות, היומיומיות, מפני שלילדים אין פה. ואנחנו צריכים לתת להם פה. הם לא יידעו להזכיר את עצמם. הדיבור הוא אזכור, הוא זכירה. ומוטב להזכיר לפני, ולא שיהיה חלילה זיכרונם לברכה".

כפי שפורסם, צוותי מד"א ואיחוד הצלה הוזעקו בצהרי יום חמישי לרחוב רש"י באלעד, לאחר שעוברים ושבים דיווחו על תינוקת ששהתה זמן ממושך ברכב סגור בשמש.

כשהגיעו למקום העניקו הצוותים טיפול רפואי ראשוני לתינוקת בת החצי שנה שהייתה ללא הכרה וביצעו בה פעולות החייאה ממושכות והיא פונתה לבית החולים שניידר בפתח תקווה שם לאחר ניסיונות רבים של הרופאים נקבע מותה.

מבית החולים נמסר: "התינוקת הועברה למחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר ללא סימני חיים, לאחר שנמצאה ברכב. לצערנו, למרות מאמצי הצוותים הרפואיים, הם נאלצו לקבוע את מותה".