ביום שני, ד' אב, יתקיים בפעם ה-13 בגבעת שמואל כנס לימוד התנ"ך, יוזמה משותפת של שלושה מוסדות: מדרשת אוריה, מדרשת הרובע וישיבת שבי חברון.

הרב ברוך סליי, ראש מדרשת אוריה, מסביר כי "יש צמא וביקוש עצום לתכנים של קודש ויראת שמיים והחידוש של לימוד התנ"ך דווקא בתשעת הימים שאין מתאים מהם לעיסוק הזה בנבואות הגאולה ובכיסופים לבית המקדש. זה הופך להיות ממש חגיגה של לימוד תנ"ך".

לפרטים ורכישת כרטיסים לחצו כאן

לדעתו, "לימוד התנ"ך הוא ממש מגע בגאולה ומפגש עם דבר ה' חי ומפגש עם הקב"ה בנקודת החיים האישית של האדם. בכנס אנחנו פוגשים את התכנים הכי רלוונטיים שמתאימים אלינו ומרוממים את האנשים".

"הכנס מיועד לקהל הרחב שזיהינו בו את הצימאון ללימוד התנ"ך מפי ראשי הישיבות והר"מים ומגיעים מגוון אנשים מכל רחבי הארץ כולל ציבור שלא היינו מצפים לפגוש אותו", הוא מוסיף.

הרב מישאל רובין, מראשי ישיבת שבי חברון, מציין: "אנחנו רוצים להוסיף אור, להוסיף טוב, להוסיף ברכה וללמד את הרלוונטיות של התנ"ך. זה היה החלום שלנו וב"ה הגענו למימוש שלו"

לדבריו, "אנחנו לומדים תנ"ך על פי חז"ל שמפרשים את הכתוב או מדריכים אותנו לפרש את הכתוב. בכל לימוד תנ"ך יש קודים מיוחדים של שימוש תלמידי חכמים של הקשבה לדברי חז"ל מצד אחד מצד שני יש קוד אתי ללימוד תנ"ך שבנוי על עקרונות מוסריים, אמוניים והלכתיים".

באופן מיוחד יתארח הפעם בכנס יהונתן פולארד. "כשחשבנו לדבר על הגאולה בתנ"ך, רצינו להביא דמות שמגלמת גאולה פרטית. יהונתן הוא דמות מיוחדת עם חיים מיוחדים וכאן אנחנו מביאים דוגמה חיה וזה דבר מיוחד, ראיון בתוך כנס של שיעורים".

לפרטים ורכישת כרטיסים לחצו כאן