איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית אמר בראיון לרשת ב' כי לדעתו אין מקום לתומכי טרור בממשלת ישראל.

המראיינת, אסתי פרז, ניסתה לשכנע אותו לקבוע שגם ח"כ איתמר בן גביר לא יכול להיות בה, אך הרב סירב להסכים לדבריה. לאחר לחץ רב אמר הרב דרוקמן, "אינני מכיר את המקרה. אם יש מציאות כזו שהוא הורשע בטרור הוא לא יכול להיות בה".

הוא הביע תקווה שתוצאת הבחירות תאפשר הקמת ממשלה עם רוב מוצק. "כמובן שהייתי רוצה שזו תהיה ממשלה שתלך בדרך שלי, אבל מעולם לא אמרתי על ממשלה שיש לה רוב שהיא אינה לגיטימית. אם העם נתן לה רוב, הממשלה לגיטימית גם אם אני מתנגד לדרכה וחושב שראוי שתהיה ממשלה אחרת".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "‏הניסיון להנדסת התודעה ולפגוע בי הוא מדהים. שמעתי הראיון ושוחחתי גם עכשיו עם הרב דרוקמן שליט"א. פעם אחר פעם אסתי פרז מכניסה לו שהורשעתי בטרור ופעם אחר פעם הוא אומר 'לא מכיר את המקרה' וגם מוסיף שממה שהוא מכיר היום זה שונה".

"חבל שגברת פרז, שאני מאוד מעריך, לא ציינה שמדובר בתיקים על חלוקת כרוזים ומדבקות לפני 20 שנה שבהם נכתב כהנא צדק ולגרש האויב הערבי. אגב, בשיחה מעכשיו כששמע במה מדובר הרב פרץ בצחוק".

בן גביר הוסיף, "מציע שבתקשורת יתחילו לשאול שאלות על וואליד טאהא שתמך ברצח חיילים לפני שנה, או איבתיסאם מראענה שתמכה בהשמדת זיכרון לפני 5 שנים ולא בכרוזים שחלקתי לפני 20 שנה".