כלה
כלהצילום: shutterstock

שבועות בודדים לפני חתונתה של מלכי, אין לה שמלת כלה, אין הזמנות וכל מה שיש לה להביא ליחידת הדיור שלה אלו שמלות יד שניה שקיבלה מחברות שהתחתנו.

"אנשים לא מבינים מצוקה מה היא", אומר שכן של המשפחה. "בגד אחד חדש אין לכלה הזו, ועל שמלת כלה הם עוד לא מדברים, את המתנות שהם נתנו לחתן עזרנו להם לגייס מתרומות של בעלי החנויות, וכשמדברים על דברים שצריך לשלם עליהם בכסף - אין, פשוט אין מאיפה לשלם את זה".

בימים האחרונים מלכי הכלה משתפת אף היא במצוקה הקשה, "אני עומדת שבועות בודדים לפני החתונה שלי, רוב החברות שלי בשלב זה כבר כותבות הזמנות לחברות וידידות. אבל אני עוד לא שם… אני כותבת מכתב אישי ממני אליכם.

החתונה מתקרבת ואין לנו כסף לקנות את הצרכים הבסיסיים ביותר, הזמנו הזמנות בבית דפוס אבל אין לנו כסף לשלם, לקחת אותם ולחלק למוזמנים. גם על שמלת כלה עדיין לא סגרנו, פשוט כי אין לנו כסף גם לשמלת גמ"ח פשוטה.

ניסיתי להשיג מפה ומשם בגדים שיהיו לי לימי השבע ברכות, מחברות וידידות אומנם, תמיד הייתי רגילה להצטמצם כדי להקל על ההורים שלי, אבל כשמדובר על הוצאות של חתונה, כמה שאני מנסה להקל עדיין מדובר על סכומים עצומים".

לעזרה לכלה לחצו כאן >>>

משפחת קלצקי, היא משפחה ברוכת ילדים שחוותה טלטלה קשה בזמן סערת נגיף הקורונה. האב שהיה עמוד התווך בבית חלה קשות בגל הקורונה השני ואושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק.

לאחר תקופה ממושכת של אשפוז הוא שוחרר מבית החולים, אך בריאותו נפגעה באופן משמעותי והוא סובל מבעיות קשות בריאות והוא לא יכול לפרנס את המשפחה כמו בעבר.

הכלה מתחננת במכתבה, "אני פונה אליכם תעזרו לנו, תסייעו לי שאוכל להוציא את ההזמנות מבית הדפוס, תסייעו לנו שנוכל לסכם על שמלת כלה להתארגן לחתונה שממש בקרוב אמורה להיערך".

לצפיה בבקשתו המרגשת של הגאון הרב צבי ברוורמן לחצו כאן >>>