אירוע ירי באילינוי
אירוע ירי באילינויצילום: רויטרס

שישה בני אדם נהרגו ו-31 נוספים נפצעו באירוע ירי המוני במדינת אילינוי בארצות הברית בזמן חגיגות ה-4 ביולי, יום העצמאות האמריקני. 12 מהפצועים פונו במצב אנוש לבתי החולים.

האירוע התרחש במרכז העיר איילנד פארק באילינוי, צפונית לעיר שיקאגו. המשטרה מבקשת שלא להגיע לאזור, ומדווחת כי עדיין לא נלכד החשוד בירי.

במשרד החוץ בירושלים עדכנו שישנם נפגעים יהודים באירוע. ככל הידוע שני יהודים נמצאים בין ששת ההרוגים באירוע הירי, ויהודים נוספים נפצעו. הקונסול הכללי של ישראל ינעם כהן נמצא בקשר עם הרשויות ועם הקהילה היהודית

בתיעוד מהשטח נראים אמבולנסים וכוחות משטרה גדולים שמגיעים כדי להעניק טיפול לפצועים ולהשליט סדר בזירה. אליסה קאופמן, מפיקה בדסק החדשות של CBS שיקגו, נכחה במקום עם בני משפחתה. היא סיפרה: "כולם רצו, התחבאו וצרחו. זה היה מפחיד מאוד. יש לנו מזל מאוד גדול שניצלנו".

מצעד הארבעה ביולי שמתקיים בעיר הופסק בעקבות אירוע הירי. מאות משתתפים ברחו וניסו לתפוס מחסה. לפי עדי ראייה, היורה ניצב על גג של בניין וביצע ירי לעבר הצועדים במצעד יום העצמאות.

כאמור, החשוד בביצוע הירי בהיילנד פארק טרם נתפס. במשטרה המקומית מתארים אותו כבחור לבן כבן 20 עם שיער שחור ארוך, לבש חולצה לבנה או כחולה. בזירה נמצא נשק שככל הנראה שייך לחשוד.

ראש הממשלה יאיר לפיד שוחח בטלפון עם הקונסול הכללי של ישראל בשיקגו, ינעם כהן, ושמע ממנו פרטים ראשונים על אירוע הירי הטרגי במהלך צעדת יום העצמאות של ארה"ב, באילנוי. כהן עידכן את ראש הממשלה על מאמצי הפינוי וההצלה, וכן עידכן אותו על נפגעים גם מהקהילה היהודית.

לפיד אמר: "יום חג הפך לטרגדיה. מחשבותיי עם משפחות הקורבנות וכל העם האמריקני. היום, כמו תמיד, ישראל עומדת לצד ארה"ב".