הפגנת תמיכה ביהודי החשוד ברצח פלסטיני
הפגנת תמיכה ביהודי החשוד ברצח פלסטיני צילום: ידידה ירדן/TPS

החשד לרצח פלסטיני ליד אריאל: ארבעה קרובי משפחתו של עלי חרב, שנדקר למוות לפני כשבועיים, נחקרו לראשונה בחשד לעבירות אלימות בזמן האירוע. בכאן 11 דווח כי הארבעה נעצרו בשבוע שעבר אך רק לצורכי מתן עדות.

בין העצורים נמצא דודו של עלי, נעים חרב, בן דודו פיראס ועוד שני קרובי משפחה - זיד ואמג'ד חרב. לדבריהם, הם נחקרו בחשד שתקפו את היהודים שהיו באירוע, זאת לאחר שהוגשו תלונות על תקיפה נגדם. העצור היהודי שחשוד ברצח נעצר כשהגיש תלונה נגד תקיפה.

קרובי משפחתו של חרב הכחישו בחקירתם שנשאו נשק קר, כמו סכינים, בעקבות טענות של המתלוננים נגדם. למרות החשדות, הם שוחררו היום אחר הצהריים בסיום יום החקירה.

בשבוע שעבר פורסמה לראשונה בכאן חדשות גרסתו של העצור היהודי החשוד ברצח, שטען: "דקרתי - אבל מתוך הגנה על עצמי ועל הנערים היהודים שהיו איתי". החשוד, תושב השומרון בן 44, אמר שחש סכנה לחייו וכי אבן שזרקו הפלסטינים כמעט פגעה בראשו. הוא הוסיף שבתגובה הרים אבן וזרק לעבר הפלסטינים בחזרה.

הנערים שניצלו מתקיפה בירכו "הגומל" מועצה אזורית שומרון

שניים מהנערים היהודים שניצלו מהתקיפה ליד העיר אריאל בשומרון, בירכו "הגומל" במהלך הצעדה שהתקיימה ביום שישי האחרון אל זירת האירוע.

לפני הברכה אמר אחד הנערים לקהל: "בשם כל הילדים שהיו פה אנחנו אומרים שבח והודיה על ההצלה, העצור שהיה פה הציל את החיים שלנו, אני אברך הגומל בשם כל הילדים", אמר הנער וקרא לשחרר את הגבר היהודי שנעצר על ידי השב"כ בחשד לרצח פלסטיני.

בצעדה השתתפו מאות אנשים, ובהם חברי כנסת ואישי ציבור. הצעדה התקיימה באישור צה"ל, והמשתתפים קראו לשחרר את החשוד מהמעצר.

בין הצועדים היו ח"כ מיכל וולדיגר מ''הציונות הדתית'', חכ"ל אורן חזן, רב הישוב יצהר הרב דודי דודקביץ, ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן וראש מועצת שומרון יוסי דגן.

"הגענו לכאן כי אנחנו זועמים ואנחמו כועסים", אמר דגן, "אנחנו לא מוכנים לשתוק על העוול הזה. זו לא רדיפה אישית כנגד התושב היקר הזה, זו רדיפה אישית נגד חצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון וכנגד כל אחד מאיתנו. האיש הזה נמצא עכשיו במרתף, בתא כי הוא הגן על החיים של כעשרים ילדים, ואם משהו חושב שהוא יוריד לנו את הראש לתושבי השומרון, לעולם לא תורידו לנו את הראש".