מרב מיכאלי רקדה לצלילי 'צמאה' בבני ברק ארי קלמן

שרת התחבורה ויו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי מתעקשת שלא לחבור למפלגת מרצ לקראת הבחירות על אף הסקרים שלא מראים תוצאות חיוביות לגוש המרכז-שמאל.

בראיון לחדשות 13 אמרה מיכאלי כי "הסקרים לא מחמיאים היום לאף אחד. הניסוי של העבודה ומרצ ביחד כבר נכשל. זה ניסוי שבאמת נכשל".

"אנחנו בונים מפלגת מרכז-שמאל אמינה", אמרה מיכאלי, "המפלגה היחידה שאין לגביה ספקות שלא תשב עם נתניהו ועם זאת מציגה משנה גם חברתית כלכלית סדורה לטובת הציבור הישראלי, גם משנה מדינית וגם על חופש הפרט, על ליברליזם, על זה שכל אזרח במדינת ישראל צריך שיהיה לו זכות לחיות את חייו. בימים שאחרי פסיקת בית המשפט העליון הארה"ב שעניין ההפלות אנחנו צריכות להבין שאנחנו לא חסינות מפני דבר כזה".

כשנשאלה על הגעתה לחתונתה של נכדת הח"כ מיהדות התורה, השיבה שרת התחבורה: "מצווה גדולה לשמח כלה בחופתה והייתה לי זכות גדולה להשתתף בשמחה של משפחת גפני. השותפות ביני לבין ח"כ גפני היא לא סוד, היא נמשכת מהיום שהצטרפתי לכנסת. יש בינינו חילוקי דעות עצומים אבל יש גם דברים דומים ששנינו מאמינים בהם, וגם נאבקנו ביחד, זה לא חדשות".

"יש לי כבוד עצום לציבור החרדי", ענתה מיכאלי כשנשאלה על הסוגיות החילוניות אותן היא מנסה לקדם הרקע הקשר הקרוב עם הח"כים החרדי, "רוב מכריע של הציבור הישראלי, כולל הציבור החרדי והציבור הדתי, מאמין שצריכה להיות תחבורה ציבורית בשבת. לא בשכונות חרדיות ולא בשכונות דתיות - אבל לשאר הציבור הישראלי שלא בהכרח יכול להרשות לעצמו מכונית, או לא מסוגל לנהוג מכל מיני סיבות חייבת להיות תחבורה כזאת ויש הסכמה הדדית בנושא".

עם זאת אמרה מיכאלי כי "לצערי המפלגות החרדיות שיעבדו את עצמן בשנים האחרונות לנתניהו. אני מעולם לא פסלתי את המפלגות החרדיות, הן אלו שפסלו כל אחד אחר חוץ מנתניהו. אני חושבת שהם משלמים מחיר מאוד כבד, ובעיקר הציבור שלהם משלם מחיר מאוד כבד על השיעבוד הזה לנתניהו".