זירת פיגוע הירי בשיקגו
זירת פיגוע הירי בשיקגו צילום: רויטרס

משטרת שיקגו הודיעה הלילה (שלישי) כי החשוד שנעצר בפיגוע הירי בחגיגות יום העצמאות האמריקני בשכונת היילנד פארק במהלכן נרצחו 6 בני אדם ונפצעו 36 הוא רוברט "בובי" קרימו.

מדובר באדם כבן 22 שעבד כראפר תחת השם "Awake" וכמה מהקליפים האחרונים שלו עסקו ברצח המוני. גם בערוץ רשת פרטי שהפעיל היו רמיזות שקשורות למוות המוני.

עד כה ידוע כי לפחות שני הרוגים ושניים מהפצועים הם חברי הקהילה היהודית הגדולה הפועלת באזור. אחת הנרצחות היא ג'קי סונדהיים, מורה מהקהילה היהודית המקומית.

בית הכנסת שבו היא מתפללת פרסם הודעת אבל בה נכתב: "ג'קי האהובה שלנו היא אחת הקורבנות שנרצחו היום במצעד היילנד פארק. אין מספיק מילים כדי להביע את עומק הצער שלנו על מותה של ג'קי ואהדה למשפחתה וליקרים לה".

אחד התושבים תיאר את רגעי האימה שחווה וסיפר כיצד ניצל רגע של הפוגה בירי על מנת לרוץ עם בנו הקטן ולהסתיר אותו בפח אשפה, ולאחר מכן לחזור לזירת הירי על מנת למצוא את יתר בני משפחתו בתקווה כי לא נפגעו.

"הוא הטעין מחדש את הנשק. אז לקחתי את הבן שלי, רצתי מעבר לפינה והכנסתי אותו לפח אשפה. ביקשתי מאנשים שישארו שם איתו, כי הייתי צריך לחזור לזירת האירוע ולמצוא את שאר משפחתי. וכאשר חזרתי לשם,היו אנשים שכובים ירויים על הרצפה. היה ילד קטן שנישא משם, ככל הנראה בגיל 6 עד 8, וזה היה הדבר הנורא ביותר. כי כאבא, כשאתה צריך להחביא את הילדים שלך, ולראות כיצד לוקחים משם ילדים, זה נורא", סיפר אחד ממשתתפי מצעד יום העצמאות בהיילנד פארק, שהצליח להינצל מהירי הקטלני.

בהצהרה שפרסם הבית הלבן בעקבות הפיגוע נכתב: "הנשיא ביידן ורעייתו ג׳יל המומים מאלימות הנשק חסרת ההיגיון הזו, ששוב מביאה צער על קהילה אמריקנית ביום העצמאות".

ראש הממשלה יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הזדעזעתי לשמוע את החדשות מהיילנד פארק, שם יום של חגיגה הפך ליום של טרגדיה. המחשבות שלי עם משפחות הקורבנות וכל העם האמריקני. היום כמו תמיד, ישראל עומדת עם חברינו האמריקנים".

שר הביטחון בני גנץ ביקש למסור תנחומים למשפחות הנרצחים וצייץ באנגלית: "ביום שהיה אמור להיות חגיגי, המחשבות שלי עם העם האמריקני אחרי המתקפה הנוראית בשיקגו. אנחנו בישראל עומדים לצידכם".