הדס קליין
הדס קליין צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בבית המשפט המחוזי בירושלים החלה הבוקר (שלישי) עדותה של הדס קליין, עדת מפתח בתיק 1000 - תיק המתנות. קליין היא העוזרת האישית של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

בפתח הדברים, קליין סיפרה על עצמה, איך הכירה את מילצ'ן, וסיפקה פרטים על הצוות שמטפל באחוזה של מילצ'ן בבית ינאי. קליין ציינה כי היא עדיין עובדת עם מילצ'ן וגם עם ג'ימס פאקר.

''יש לי אהבה גדולה לארנון'', אמרה קליין. ''בשש השנים האחרונות לא התראינו הרבה. היו חודשים של מתח בינינו אבל במרבית הדברים אנחנו ביחד''.

"לארנון יש עסקים חובקי עולם", היא סיפרה. "אנחנו מקיימים פה מערך שלם של הנהלת חשבונות. אני מטפלת בכל ההוצאות וכוח האדם. במנהלי הבית, בעוזרות, בנהג וגם בדברים שיש לו בחו"ל כשהוא צריך את עזרתי לקשר ולתאם פגישות". לדברי קליין, מילצ'ן פונה אליה בנוגע "לכל דבר שזז".

קליין סיפרה על הקשר של נתניהו ופאקר: "ג׳יימס פאקר התאהב בנתניהו, מאוד העריץ אותו, הוא אמר שהוא האיש הכי מרשים בעולם, מאוד מאוד העריץ אותו והוא היה כותב לי כל הזמן מחו"ל, שולח כתבות על ביבי. והוא היה תמיד אומר לנו לא לחסוך בכלום, שהם עובדים מאוד קשה וכל מה שמבקשים - לתת".

''הייתי צמודה לפאקר כל הזמן. המון שיחות. ראיתי אותו בוכה. ראיתי אותו כשהזוג נתניהו לחץ אותו, שלחו אותו למשימה. האיש הזה כל כולו רגש. הבכי היה מלחץ. הוא קורא לי אחותי ויש לי חמלה אליו. והוא העריץ את נתניהו, וכשהכיר את יוסי כהן ר' המוסד אז, קרא לו המרגל מספר 1''.

''הייתי פוגשת המון את שרה כשהיינו מביאים שמפניות. היו לה בקשות והיא הייתה רוצה לראות אותי בחדר שלה בבלפור'', סיפרה קליין.

''ארנון היה אומר שרה ביקשה, דברי איתה תתאמי... סיגרים, כשארנון נוסע עם יונתן לבלפור, בתיק שלו שתלוי על הכתף יש סיגרים, לא כבד, שתי קופסאות גילדין: סיגרים, שמפניות... אני כמובן רכשתי אותם, תכשיטים למשל, שרשרת וטבעת, אני נסעתי לקיסריה ונתתי פיזית לשרה בבית שלה בבריכה, מעילים שרכשתי''.

הדס תיארה: "הסיגרים היו עבור מר נתניהו והשמפניות עבור גברת נתניהו. נתניהו הגיע אלי לבית ינאי עם סוג של סיגר וביקש ממני סוג כזה. יום אחד ארנון התקשר אלי מבלפור ואמר לי שנתתי לו את סוג הסיגר הלא נכון ושנתניהו כועס. כשנסעתי לימים לקובה לא הפסקתי לחפש את סוג הסיגר שנתניהו רצה ולא מצאתי''.

"אמרתי לבני הזוג נתניהו שאני נוסעת והוא אמר לי לחפש את אותו סוג ולא מצאתי. כשחזרתי נסעתי לשבעה של מאיר דגן, מר נתניהו התקשר אליי לשאול אותי אם מצאתי ואמרתי לו שלא''.

קליין מספרת ששרה ביקשה שמפניה בליל הסדר ושיונתן (הנהג של מילצ'ן) היה צריך לנסוע להביא. "שנה אחר כך היה את אותו סיפור ואמרתי שבמקום שיונתן ייסע, אני נסעתי לבית ינאי, שיש לי 40 אורחים בבית. סחבתי לבד לקיסריה ונתתי לה. ידעתי שיהיה לנו שקט".

"ארנון הסביר לגיי'מס שחייבים לתת להם מתנות, שאם תגיע בידיים ריקות - לא תוזמן יותר", אמרה קליין בעדותה, "שרה אמרה שקיבלו ייעוץ משפטי שלמעט דירה כל הדברים מותרים שייתנו. היא ביקשה שאכתוב תצהיר לבית המשפט שאנחנו חברות. אמרתי - 'שרה אני לא יכולה, אנחנו לא חברות ילדות, ובשניה יידעו את זה', היא אמרה שהם קיבלו ייעוץ שזה מותר. מילצ'ן היה אומר שאין ברירה, שאנחנו לא יכולים להגיד לא לראש הממשלה".

"אי אפשר לא להביא מתנות לבלפור. חטפתי טלפון שעשיתי פאשלה איומה שלא הבאתי את הדגם הנכון של הסיגר", אמרה קליין, "בשישי בערב הייתה שיחה מלשכת ראש הממשלה, וארנון מצלצל אלי. עזבתי ארוחת ערב עם אמי בשישי ונסעתי לתת שמפניות למושיקו כדי שלא תהיה תקלה".

כזכור, נתניהו הואשם כי קיבל ממילצ'ן ומג'יימס פאקר טובות הנאה בשווי מצטבר של מאות אלפי שקלים, וקליין היא שהיתה ממונה על אספקתן לראש הממשלה לשעבר ולרעייתו שרה. בעדותה במשטרה סיפרה קליין שבני הזוג דרשו ממילצ'ן לספק להם סיגרים, בקבוקי שמפניה ותכשיטים. לפי כתב האישום היה מדובר בקו אספקה שוטף שבו סופקו סיגרים, שמפניות ואף תכשיטים לבני הזוג נתניהו, לפי דרישתם.