מאיר כהן
מאיר כהן Photo by Miriam Alster/FLASH90

יממה לאחר שהשתתף בחתונת נכדת יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הבהיר שר הרווחה מאיר כהן כי בשלה השעה שממשלה בראשותו של יאיר לפיד תשב עם המפלגות החרדיות.

"הגיע היום שגם אנחנו וגם המפלגות החרדיות נדור בכפיפה אחת באותה ממשלה", אמר בראיון לרדיו החרדי 'קול חי'.

"כמובן שיש קווי יסוד שכולם צריכים לקבל אבל הלוואי שהעתיד הטוב הזה יגיע ונוכל לשבת עם מפלגות חרדיות. נאמרו בעבר דברים אבל בסופו של דבר אנחנו נשאף לזה בכדי שזו תהיה ממשלה חזקה ויציבה. אם זה יתאפשר אני אשמח ויצהל".

עוד אמר כהן: "אני לא חושב שאנחנו דיברנו בשנה האחרונה כנגד החרדים או שחשבנו לפגוע בחרדים. בנושא המעונות שהיה ליבת הויכוח, אני חושב שגם שר האוצר הבין בסוף וההיגיון הבשיל לכדי קבלת החלטה מתונה יותר".

בדבריו התייחס לתפקודו של שר האוצר: "ליברמן הוא שר האוצר טוב. אני מאוד התרגשתי מזה שהוא אישר את השני מיליארד ש"ח ילדים עם מוגבלויות שמבחינתי זה היה הישג גדול. אני אומר שבעוד ארבעה חודשים המציאות כנראה תהיה אחרת. התוצאות תהיינה כאלה שיכפו קואליציה רחבה וחזקה. אני מציע לכל המתמודדים בבחירות להיזהר באמירות שלהם. ארבעה חדשים זה נצח בפוליטיקה הישראלית".

אשר לרשימה המשותפת, הבהיר כהן: "יש בעיה עם הרשימה המשותפת. יש פער גדול מאוד בין רע"מ לחברי המשותפת, כמו שחאדה שלא מכיר בהיותנו מדינת הלאום של העם היהודי, לא אשב איתו בקואליציה. לצערי היה פער גדול בין ממשלה טובה לבין כנסת שהיה קשה מאוד לתחזק"

לדבריו "לגבי מנסור עבאס והאנשים שהיו לידי בקואליציה הזו, הרגשתי את השינוי המשמעותי שבא ואומר אנחנו מבינים שבשביל לחיות כאן ולהיות אזרחים שווי זכויות אנחנו צריכים לסגת מהדעות שכופרות בעיקר. אני מאוד הערכתי שעבאס אמר שזו מדינת היהודים. אני רוצה להאמין מהיכרותי איתו שזו תמשיך להיות אמירתו".