אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

מה עושים כאשר למעלה מעשר מכוניות ללא נהג חוסמות את הכביש? כנראה שמחפשים נהג אנושי שיחלץ אותן. המוניות האוטונומיות של חברת Cruise בבעלות ג'נרל מוטורס התחילו לעבוד בסן פרנסיסקו לפני מספר חודשים, ומאז הן מספקות לנו הצצה לגבי התקלות שעשויות להיות בעולם של מכוניות ללא נהג.

מסיבה שאיננה ידועה, למעלה מעשר מוניות של החברה החליטו לנסוע לצומת הרחובות Robin ו Gough בעיר ולחסום אותם. המוניות עצרו באמצע הכביש ועצרו את התנועה למשך מספר שעות.

עוברי אורח שהעלו צילומים של האירוע לרשת החברתית Reddit, תיארו כי זה נראה כמו "הפגנה של מכוניות" שעצרה את התנועה בכל האזור. לבסוף, עובדי החברה הצליחו להחזיר את המוניות לתפקוד רגיל והרחוב השתחרר.

המוניות האוטונומיות של Cruise התחילו לפעול השנה בסן פרנסיסקו ומתפקדות כמו מוניות רגילות- רק שאין בהן נהג. בינתיים מדובר בשירות מצומצם רק בחלק מרחבי העיר, אבל ההצלחה או אי ההצלחה של התוכנית עשויה להשפיע על התרחבות הפרויקט גם לערים נוספות. חלק מהגולשים תהו האם בעתיד נחזה מצב דומה בו האקרים יוכלו לפרוץ מרחוק לאלפי מכוניות אוטונומיות ולשבש את התנועה, והאם יינקטו אמצעי זהירות על מנת להימנע מכך.

המוניות האוטונומיות עלו לכותרות גם לפני קצת יותר מחודשיים כאשר אחת המוניות נראתה כאילו היא מנסה לברוח מהמשטרה. לאחר שהשוטר עצר את המונית, הוא הבין שאין נהג מאחורי ההגה וחזר לרגע לניידת על מנת לבדוק מה עליו לעשות. אבל ברגע שהשוטר עזב- המכונית האוטונומית ניצלה את ההזדמנות והמשיכה עד שעצרה לפני הצומת הבאה.

במקרה אחר, אחת המוניות של Cruise חסמה בטעות כבאית שהייתה בדרך לשריפה, והתקשתה לפנות לה את הדרך. מי שעזר למונית לצאת מהמלכוד היו עוזרים אנושיים שהשתלטו על כלי הרכב מרחוק ואפשרו לכבאית לעבור.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!