נמשכים החיפושים אחרי מוישי קליינרמן
נמשכים החיפושים אחרי מוישי קליינרמן צילום: דוברות המשטרה

בעקבות טענות מצד הציבור על המשטרה אשר לא פועלת מספיק בחיפושים אחר הנעדר מוישי קליינרמן, במשטרה אומרים היום כי "עם קבלת הדיווח בתאריך 4.4.22 משטרת ישראל פועלת ללא לאות על מנת לאתר את משה ולהשיבו לחיק משפחתו".

במשטרה מתייחסים לשמועות הרצות ברשת: "מאז ניתן צו איסור הפרסום על חקירת היעדרותו של הנער עולות ומתפרסמות בתקשורת וברשתות החברתיות שמועות ורסיסי מידע שאינם מדוייקים בדבר נסיבות היעדרותו. מידע שגוי זה עלול לפגוע במשפחתו של הנעדר ובשמו הטוב ללא שום סיבה".

בהודעה, המשטרה מבקשת מעיתונאים והציבור להיצמד להנחיות צו איסור הפרסום. "כל פרסום החורג ממנו עלול להוביל לנקיטת צעדים פליליים נגד המפרסם. מטרת הצו שהוצא לבקשת המשטרה היא לאפשר למשטרה למצות את כל כיווני החקירה ומאידך לשמור על כבוד הנעדר ומשפחתו".

נמשכים החיפושים אחרי מוישי קליינרמן דוברות המשטרה

על טענות ההוריו של מוישי כי הם לא מקבלים עדכונים מהמדטרה: "המשטרה נמצאת בקשר רציף עם משפחתו של הנער ומעדכנת כל העת וככל שיהיו התפתחויות ובהתאם למגבלות הצו נעדכן את הציבור".

ביום ראשון השבוע הגיע מפקד מחוז ש"י ניצב, עוזי לוי בלווי מפקד מרחב שומרון ומפקד תחנת מודיעין עילית לבית המשפחה בכדי לעדכן אותם אודות הפעולות הרבות שהמשטרה מבצעת תוך שימוש באמצעים רבים.

"השיחה בין הממ"ז למשפחה התקיימה ברוגע ובהבנה ובמסגרתה הודתה המשפחה למשטרה על מאמצייה הרבים לאיתור בנם", נמסר מדוברות המשטרה.

עוד נמסר כי "עד כה התבצעו סריקות רבות ונרחבות בכל גזרת הר מירון על ידי מאות שוטרים, מתנדבים ויחידות מיוחדות במטרה לאתרו. במסגרת אותם חיפושים נעזרו השוטרים במאות תצלומי אוויר מיוחדים שנאספו ונותחו במשך זמן רב על ידי אנשי מקצוע ומטרתם לאפשר לכוחות המחפשים למקד חיפושיהם וכל זאת המשטרה מבצעת מיום קבלת הדיווח ועד לרגע זה".

"חשוב להדגיש כי החקירה מתנהלת במספר מישורים והיות החקירה מתנהלת תחת צו איסור פרסום אין בכוונתנו לפרט בשלב זה. משטרת ישראל פועלת ותמשיך לפעול על מנת להשיב את משה מהר ככל הניתן לחיק משפחתו".

לסיום, במשטרה מבקשים כי "כל היודע דבר אודות מקום הימצאו או שעשוי לסייע באיתורו, מתבקש להתקשר למשטרת ישראל תחנת מודיעין עילית בטלפון 086447200, או למוקד 100 של המשטרה".

תיאורו של משה כפי שפורסם: מבנה גוף רזה. שיער כהה עם פאות, עיניים כהות מרכיב משקפי ראיה. מעל עינו השמאלית ישנה צלקת בולטת.