נשארו לבד
נשארו לבדשאטרסטוק

"עלינו להר המנוחות ביום השנה של אבא וראינו אותם" מספר יהודה ש. "הם פסעו בשקט, בחורה צעירה שהובילה אבא עיוור ושבעה ילדים צעירים שצעדו בברכיים כושלות אחריהם

כשהגיעו למצבה היא עצרה יחד עם אבא ולחשה לו שזה המקום, הוא מלמל משהו חזרה ואנחנו השפלנו עיניים, היה קשה לראות אותם, יתומים רכים עולים לקבר של אמא" הוא ממשיך לשתף.

פתאום שמענו צעקה וראינו את האבא מרים ראש למעלה : "יעל רוחמה בת יצחק הבטחתי לך שאני אהיה בשבילם במקומך, ללוות ולשמור עליהם, אבל לא חלמתי שאני לא יוכל אפילו לראות אותם מרים מתחתנת עוד חודש ואין לי כלום להביא לה, את קרובה לכיסא הכבוד, תתחנני עבורה, אל תשאירי אותה פה לבד מבוישת, תקרעי את השמים!"

לראיון המלא הקליקו כאן>>>

מאוחר יותר שוחח יהודה עם הנערה ואביה האלמן ושמע את הפרטים: המשפחה שמתגוררת בירושלים אבדה את האם לפני כמה שנים לאחר תקופה קצרה בה חלתה האם בסרטן סופני.

האב, חולה סוכרת ששמר על איזון בזכות אשתו שהתמסרה לבריאותו, איבד את מאור עיניו אחרי הפטירה ומצבו הבריאותי הלך והידרדר.

בנוסף למצבו הפיזי הוא מתמודד עם רגשות אשמה קשים כיוון שלדבריו לא הצליח לקיים את צוואתה של אשתו לשמור על הילדים.

יהודה שנקלע למחזה הכואב בהר המנוחות הרגיש כי עליו לעזור למשפחה ופנה אתם יחד לקופת הצדקה של ועד הרבנים שם ספרה הכלה: "עוד שלושה שבועות אני מתחתנת, אני לא ישנה בלילה ואבא מייחל שיימצא פתרון… אני מתביישת מההורים של החתן, הם לא מבינים למה אבא לא נותן את חלקו באולם. העתיד שלי תלוי בליבכם הרחום! בבקשה אל תתנו לי להתרסק, תעזרו לי לבנות בית חדש ולשמח את אמא למעלה"

לתרומה הקליקו>>>