בן גביר וסמוטריץ'
בן גביר וסמוטריץ' צילום: ערוץ 7

טוביה סמוטריץ', אחיו הגדול של יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ', התקוטט בטוויטר עם שובאל בן גביר, בנו של יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, על שאלת הריצה המשותפת בבחירות לכנסת ה-25.

סמוטריץ' שיתף את כותרת הכתבה מישראל היום שכותרתה "בן גביר למקורביו: לא אחכה לסמוטריץ' עד אחרי הפריימריז", וכתב: "אחי אני יודע שאתה רוצה לרוץ ביחד, אבל לדעתי אתה טועה בענק".

הוא הוסיף: "אם איתמר בטוח שהוא עובר אחוז חסימה שירוץ לבד. זה ימקסם את האלקטורט של הגוש, יחסוך את המריבות שהוא יגרור אותך אליהן (הוא כבר רץ לנהל את זה בתקשורת…) ובנוסף יאפשר לך להיכנס לממשלה ביתר קלות בלי משקולת הדה לגיטימציה שעושים לו".

מי שהגיב לו היה, כאמור, שובאל בן גביר. "קצת שקוף לא?", כתב. "כשאני רוצה לשלוח הודעה לאבא אני שולח לו בווצאפ לא בטוויטר. בכל מקרה רעיון לא רע. אני מסתובב עם אבא ורואה את ההתלהבות סביבו מכל הציבורים (גם מחברי החילוניים). אם אחיך מסוגל להביא את 'המתונים' בציונות הדתית שיצביעו לו ולא להנדל/שקד ולא ירתעו מהשם שלו זה רעיון שצריך לשקול".

"נו אז יאללה יש הסכמה", ענה לו סמוטריץ'. "תשכנע אתה את אבא שלך ואני אשכנע את אחי. בהתחשב בזה שיש פריימריז בציונות הדתית + העובדה שלבצלאל (בע"ה יבחר להיות היו"ר) יש שריונים, בלי להיות חייבים לעוצמה ולנועם יכולה להיות לציונות הדתית נבחרת חלומות מבחינתי".