גלעד שרון
גלעד שרון צילום: פלאש 90

"המטה הכתום" במפלגת הליכוד נערך להתמודדותו של גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, בפריימריז של המפלגה.

"חברי הכנסת, מתמודדים, חברי מרכז, מתפקדים - ליכודניקים", נכתב במכתב שנשלח לחברים במפלגת הליכוד מקבוצת מפוני גוש קטיף החברה במפלגה. "אנו חברי מרכז, פעילים ומתפקדים בתנועת הליכוד כבר שנים רבות, נדהמנו לגלות, שגלעד שרון בחר להתמודד לרשימה לכנסת דרך המפלגה שלנו".

"אותו גלעד שרון, שעדיין גאה בחלקו בהגייה ותכנון תכנית התנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון- פשע של גירוש ועקירת אלפי משפחות ילדים, נערים ומבוגרים מביתם", הדגישו.

"אנו גאים להיות חלק מתנועת הליכוד שהיום היא עמוד האש אשר לפני כל מחנה הימין. תנועה שמובילה את השמירה על ארץ ישראל ואחדות עם ישראל", ציינו. "רבים מאחינו ואחיותינו המגורשים מגוש קטיף וצפון השומרון, עדיין מצולקים ומשלמים את מחיר עקירתם מבתיהם ועדיין לא מצאו מנוחה לנפשם מאז קיץ 2005".

"אנו קוראים לכם חברי כנסת, חברי המרכז ומתפקדי הליכוד, כל מי שארץ ישראל חשובה ויקרה בעיניו, לא לשתף פעולה עם אחד מאדריכלי הגירוש שגאה בגירוש היהודים עד היום ולעשות ככל יכולתכם, ע"מ למנוע ממנו להיכנס למפלגה ולפגוע בערכים שלה", הוסיפו. "יחד, נשמור על הליכוד. יחד, נשמור על הערכים. יחד, נשמור על ארץ ישראל".

על המכתב חתמו ראשי "המטה הכתום", מנחם צור שגורש מגני טל, יהודה נאומבורג שגורש מנווה דקלים ויהונתן גולן שגורש גם הוא מנווה דקלים.