אתי כרייף
אתי כרייף צילום: אילן בשור

השופטת לשעבר אתי כרייף היתה רוצה להתמודד בפריימריז לרשימת הליכוד והגישה היום (ג') בקשה רשמית לקיצור תקופת האכשרה הנדרשת לפני התמודדות בפריימריז במפלגה.

חוקת הליכוד קובעת כי נדרש פרק זמן של 16 חודשים מאז ההתפקדות לליכוד ועד להתמודדות בפריימריז, אלא אם כן יו"ר המפלגה חותם על קיצור תקופת האכשרה.

כרייף ביקשה מנתניהו לקצר את תקופת האכשרה והוא יצטרך לקבל החלטה בנוגע אליה. גם עו"ד טלי גוטליב והאלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום הגישו בקשה דומה כדי להתמודד בפריימריז של הליכוד.

שטייניץ מודיע: פורש מהחיים הפוליטיים

מוקדם יותר היום הודיע חבר הכנסת יובל שטייניץ כי החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-25.

שטייניץ, לשעבר יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שר האוצר ושר האנרגיה, הוא מהח"כים הרציניים והמעמיקים במערכת הפוליטית ולזכותו תרומה גדולה מאוד בתחומי הכלכלה והביטחון בשני העשורים האחרונים.

ד"ר שטייניץ בן ה-64 כיהן כשר האנרגיה ושר משאבי המים, שר האוצר וכשר לנושאים אסטרטגיים וענייני מודיעין. שטייניץ נשוי לגילה כנפי-שטייניץ, שופטת בית המשפט העליון. הם הורים לשלושה ומתגוררים במבשרת ציון.

שטייניץ אמר: "לאחר 23 שנים כחבר כנסת - שבמהלכן זכיתי לכהן בתור שר האוצר, שר המודיעין, שר האנרגיה ויו"ר ועדת החוץ והביטחון - הרגשתי שמגיע לי ולמשפחתי לנשום קצת אוויר נקי".

עוד הוסיף: "אני גאה בהישגים שהשגתי במסגרת תפקידיי השונים, בכלכלה, במדינאות ובביטחון. חלקם בעלי משמעות היסטורית, כגון: חשיפת תוכנית הגרעין הסורית; המצאת התקציב הדו שנתי הראשון מסוגו בעולם; הכנסתה של ישראל ל-OECD; חילוצה של הכלכלה מהמשבר הגלובלי 2009-2012; ומתווה הגז והפיכתה של ישראל למעצמת אנרגיה".

לסיום כתב: "אני מודה לחברי הליכוד ולכל עם ישראל, על הזכות הנדירה שנפלה בחלקי לשרת את המולדת ולהשפיע בנושאים הנוגעים לקיומה ולשגשוגה של המדינה. אני מעמיד את עצמי לרשות חבריי בליכוד במערכת הבחירות, בתקווה שהתוצאות תשמנה סוף לכאוס הפוליטי, ותאפשרנה את הקמתה של ממשלה לאומית ואיכותית בהובלת נתניהו והליכוד".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הודה לשטייניץ על עשרות שנים של שירות למען אזרחי ישראל: "חברי ד"ר יובל שטייניץ היה שותף נאמן למדיניות הכלכלית המוצלחת שבה הובלנו את ישראל בעשור הטוב בתולדותיה. המאבק המשותף שלנו להוצאת הגז מהמים, חרף כל הלחצים הפופוליסטים, הביא עשרות מיליארדים לאזרחי ישראל - בחינוך, ברווחה, בבריאות ובתשתיות.

"כשר אוצר יובל פעל להורדת מחירים ומיסים וכחבר בקבינט המדיני-ביטחוני הוא היה שותף להחלטות חשובות במיוחד לביטחון ישראל. אני בטוח שיובל ימשיך לתרום לאזרחי ישראל ולמדינה האהובה שלנו. בהצלחה יובל", איחל ראש הממשלה לשעבר.