סטיקרים על אלפי כיסאות בטכניון
סטיקרים על אלפי כיסאות בטכניון צילום: באדיבות המצלם

פעילי להט"ב השחיתו אלפי כסאות שסודרו בקמפוס הטכניון לקראת טקס בשבוע שעבר (חמישי), זאת במחאה על קיומו של תא "בוחרים במשפחה" בטכניון.

שעות לפני טקס הסיום בענק בטכניון גילתה הנהלת הטכניון כי אלמונים הדביקו על למעלה מ-5,000 כיסאות המיועדים לקהל סטיקרים עם הסיסמה "האם הטכניון תומך בלהט"בופוביה?".

לצד הסיסמה הודפסו 2 ברקודים לסריקה. ברקוד אחד הוביל לפוסט שכתבה "האחווה הגאה" בטכניון נגד שיח שקיים נשיא הטכניון ויו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון עם סטודנטים מתא "בוחרים במשפחה" שהפגינו נגד הפנינג הלהט"ב בטכניון. ברקוד נוסף הוביל לכתבה ב"מאקו" נגד אותה הפגנה.

הנהלת הטכניון הזדעזעה מהמעשה האלים, ונאלצה לגייס את כלל עובדי התחזוקה למאמצים של שעות של קרצוף מדבקות מאלפי הכיסאות עד פתיחת טקס הסיום.

הסטיקר שהודבק על כיסאות הטכניון
הסטיקר שהודבק על כיסאות הטכניון צילום: באדיבות המצלם

נציגי הלהט"ב בטכניון זומנו לבירור על ידי ההנהלה, כשהם מכחישים כל קשר להשחתת הכסאות. בנוסף, הם פרסמו גינוי להשחתת הרכוש.

בדף הפייסבוק של תא בוחרים במשפחה בטכניון נכתב: "ונדליזם ברמה כזו לא ראינו הרבה זמן פה בארץ. באישון לילה, לאחר שהודפסו אלפי סטיקרים, מגיעים אלמונים. עוברים אחד אחד, כיסא כיסא, מדביקים, משחיתים. משליטים טרור. כנראה הם שמרו את השיא לסוף חודש הגאווה".

"בינתיים - עובדי תפעול מגיעים לתקן", נכתב. "הטכניון לא רוצה רעש. לא רוצה לפגוע בסטודנטים ובמשפחותיהם שאמורים תוך שעות ספורות להגיע לשבת על כיסאות אלה. אבל המכונה המשומנת הזו - שהפיצה סרטון יום לפני, שהשקיעה, הדפיסה, והדביקה כל הלילה - היא עוד תהיה כאן. מחכה לפעילות האלימה הבאה שלה. אותה מכונה שטענה לאלימות נגדה, שקראה לסדר את הטכניון בגלל הודעה פרטית בקבוצה, שקראה לאהבה ושקט - פועלת באלימות ופאנטיות, לא נקראת לסדר, ומפיצה שנאה ופילוג. למרות הזעזוע שלנו מהמקרה, נמשיך להשמיע את הקול השפוי".

מארגון בוחרים במשפחה נמסר: "האלימות והשנאה מצד הלובינג הלהט"בי למי שלא חושב כמותם - שוברות שיאים. צר לנו, אך המשפחופוביה מעבירה אותם על דעתם ומובילה להתנהגות אלימה ומסוכנת. אנו מחזקים את ידי הטכניון אל מול האלימות הלהט"בית שחוו באירוע זה. נמשיך להיאבק על חופש הדעה והאווירה הדמוקרטית המחויבת במדינת ישראל בכלל, ובמוסדות להשכלה גבוהה בפרט".

תגובת הטכניון: "עצוב שביום חגו של הטכניון, שבו סיימו את לימודיהם 1,869 בוגרות ובוגרים, מצאו אלמונים לנכון להשבית את שמחתם של הסטודנטים המסיימים ושל בני משפחותיהם. טקס הסיום הוא אירוע מכונן בחיי כל בוגר ובוגרת של הטכניון וצר לנו שיש כאלו שנטלו לעצמם דרור לפגוע בכבודו ובמעמדו. הטכניון מגנה מכל וכל את השחתת הכיסאות ואת הפגיעה בבוגרים ובבוגרות וימצה את הדין עם האשמים".