עוזי דיין במהלך הסיור
עוזי דיין במהלך הסיור צילום: גרשון אלינסון

האלוף במילואים עוזי דיין, שהכריז לאחרונה על ריצתו בבחירות המקדימות בליכוד, פתח אתמול (שני) את מסע הבחירות שלו בהובלת סיור של תנועת הריבונות בבקעת הירדן.

מטרת הסיור, שנערך במסגרת תוכנית סיורים שמובילה התנועה בכל חלקי הארץ, הייתה להדגיש את הצורך החיוני בהחלת הריבונות בבקעת הירדן. את הסיור יזמו יו"ריות התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר יחד עם עשרות מחברי התנועה שהצטרפו לסיור.

בין היתר סיירו המשתתפים במערבות הירדן, בבית חוגלה שם נפגשו עם ארנה קובוס ובמצפה גדרון. בבנין המועצה הם נפגשו עם יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני.

במהלך הסיור הדגיש דיין את הצורך החיוני בהחלת הריבונות בבקעת הירדן וזאת בעקבות החשיבות הלאומית והאסטרטגית של חבל ארץ זה המאפשר עומק אסטרטגי, יכולת הגנה נגד אוייב מחוץ ולחימה אפקטיבית בטרור.

הוא מנה את האתגרים שעומדים לפני מדינת ישראל במקום. דיין הסביר כי מדינת ישראל מעוררת את קנאתן של מדינות האזור כמדינה יציבה באזור. "אנחנו, הם אומרים, לא יודעים מה יהיה אצלנו. סוריה התפוררה, סודן התפוררה, תראו מה קורה בעירק. אתם מדינה יציבה, אתם לעומת זאת פותרים את האתגרים האסטרטגיים שלכם כגון: מים, אנרגיה, דמוגרפיה".

בהמשך דבריו הסביר דיין על התחזיות על כך שבשנת 2048 תמנה כבר קרוב לעשרים מיליון אזרחים "המציאות הזאת מחייבת אותנו להיות מדינת העם היהודי כולו בגלל שרוב מכריע של היהודים בעולם יהיו פה.

"כשמדברים על ריבונות צריך להכליל את כל המרכיבים - התרבותי, החינוכי וההתיישבותי בתוכם. הציבור הישראלי הוא יותר פטריוטי, יותר מסורתי-יהודי, יותר שואף לריבונות מלאה של עם ישראל על ארץ ישראל כולל משילות, ועלינו לכלול את רוב העם בהחלת הריבונות", סיכם.