צעדה בקריאה לשחרור העצור
צעדה בקריאה לשחרור העצור צילום: מועצת שומרון

סגן נשיא בית משפט השלום באשקלון, השופט יניב בוקר, הורה היום (ג') על שחרורו למעצר בית של היהודי בן ה-44 מהשומרון שנעצר לאחר מות הפלסטיני העימות ליד העיר אריאל.

במשטרה ביקשו לשחררו לשבועיים מעצר בית, אולם השופט קיצר זאת לשמונה ימי מעצר בית בלבד והוטל עליו איסור יצירת קשר עם המעורבים בפרשה.

יוסי דגן, ראש המועצה אזורית שומרון, קרא לסגור את התיק כנגד התושב עוד היום: "ההר הוליד עכבר. האזרח לא היה צריך להיעצר מלכתחילה ובטח לא לחקירה של השב"כ בתנאים שמקבלים מחבלים וטרוריסטים. השחרור שלו בתנאים מגבילים הוא צעד ראשון בתיקון העוול כלפי אדם שהגן על חייו ועל חיי כמעט 20 ילדים שהותקפו ע"י חבורה של מחבלים אלימים. צריך לסגור את התיק המיותר הזה עוד היום", קרא דגן.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את החשוד בדיון מסר "לפני מספר דקות הורה בית המשפט על שחרורו של החשוד ברצח. אנו מקווים שזו תחילתה של קריסת כל התיק הזה, שכל כולו היה אירוע שהחל ביוזמת פורעים ערבים שהתברר שהם מחבלים, ובהמשך נאלצו החשוד ואחרים להתגונן.

"האירוע הזה הוא אירוע קלאסי של הגנה עצמית. כולי תקווה שהפרקליטות יתעשתו, יקבלו את ההחלטה הנכונה ויסגרו את התיק הזה בהקדם", אמר קידר.