עמר בר לב
עמר בר לב צילום: Arie Leib Abrams/Flash90

במהלך דיון בוועדה לביטחון הפנים בכנסת, התבטא המפכ"ל בחריפות ואף הזהיר כי בתוך שנה וחצי לא תהיה משטרה פעילה, בעקבות פרישת רבים מהשוטרים.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיב לדברים ב-103FM והודה כי "שוטרים צעירים לא מעט מתפטרים מהמשטרה ולחייבים לבלום את זה. בואו לא נסחף, בואו לא נהיה פופוליסטים - המשטרה לא הולכת וקורסת, אבל אכן הנושא המרכזי שצריך לבוא בחיזוק המשטרה. לפני שבונים עוד קומה צריך לחזק את הקומה הנוכחי והחיזוק המיידי והכי חשוב זה בתוספת שכר לשוטרים הצעירים שמשתכרים פחות מ־10 אלף ש"ח ברוטו לחודש, הם אלו שבעיקר כאשר שנתיים שלוש עוזבים כי העבודה היא 24/7, כולל שישי ושבת".

"גם שר האוצר, גם ראש הממשלה הקודם וגם הנוכחי ברור שצריך לעשות את זה, אני שמעתי וגם המפכ"ל שמע משר האוצר שאומר ששנת 2023 צריכה להתמקד מבחינת תקציבית בשני נושאים שאחד מהם הוא חיזוק משטרת ישראל. יש לנו בעיה כי אין תקציב, הוא יאושר רק ב־2023, אבל עדיין יש דרכים לעשות את המינימום הנדרש ותאמינו לי שאני עובד על זה. יש לי הצעות לפתרונות שהכוונה שלי להציג אותם לראש הממשלה ושר האוצר", הוסיף השר.

כשנשאל לעתידו הפוליטי ענה: "אני אתמודד ואני מאוד מקווה להגיע למקום גבוה ביותר. אין פוליטיקאי שאין כנגדו אמירות כאלו ואחרות. אני בחברה טובה אבל זה לא מדאיג אותי. ברור שאני ממשיך".

הוא הוסיף כי יש להתנגד לדעתו לחבירה למרצ. "אני לא בעד לעשות דברים שכבר עשינו והוכיחו את ההפך. אתם אני בוודאי משוכנע שאתם זוכרים אבל אולי חלק מהמאזינים לא, בסה"כ לפני שנה וחצי עשינו את זה. מפלגת העבודה בראשותו של פרץ ויחד עם מרצ התאחדו ויחד התברר אחת התופעות המוזרות שסכום החלקים יותר קטן מהשלם. כנסת קודמת היינו כל אחת מהמפלגות שרצה לבד היינו יחד 11 מנדטים ואחרי שהתחברנו ירדנו לשבעה".

"למרצ יש מקום חשוב בפוליטיקה הישראלית וגם פעם קודמת לחצו על העבודה ועל מיכאלי שנתאחד, והנה מרצ קיבלה 6 מנדטים. בואו לא נדאג למרצ, מה שחשוב שמפלגת העבודה תתחזק כי אני חושב שהוכחנו את עצמנו בשנה האחרונה", סיכם.