אביחי בוארון
אביחי בוארון צילום: פורום ציון וירושלים בליכוד

עו"ד אביחי בוארון שהוביל מאבקים מרכזיים בהתיישבות הודיע כי הוא מתמודד בפרמייריז הקרובים בליכוד על מקום ברשימה לכנסת, במשבצת של מחוז יו"ש.

בוארון, בן 49, נשוי ואב ל-7 ילדים, מתגורר ביישוב עמיחי, אותו סייע להקים בשנת 2018 בין היתר הודות לקשר מיוחד שרקם מול ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו. בוארון הוא עו"ד במקצועו ובעל תואר שני במשפטים, ובבעלותו חברה העוסקת בתקשורת, נדל"ן ומיזמים עסקיים שונים.

"אבא שלי, ד"ר זבולון בוארון ז"ל, חינך וגידל אותנו לחיות תמיד בתודעת שליחות עמוקה", סיפר בוארון. "אבא היה תלמיד חכם אמיתי והיה מכתת רגליים מבית אבלים לבית כנסת ולשמחות ובכל מקום הוא היה מקהיל קהילות ומרביץ תורה ברבים. זו היתה ההשראה שלי להקמת תנועת מעייני הישועה".

התנועה שהקים מפעילה בשכר עשרות מנהיגים - רבני קהילות צעירים - המשמשים שליחי התנועה בקהילות פריפריה ברחבי הארץ, מנהריה ועד אילת, ומשרתים עשרות אלפי חברים ומשפחות.

בוארון ונתניהו
בוארון ונתניהו צילום: חופשי

ב-1996 בוארון היה ממקימי הישוב עמונה, ועשור מאוחר יותר נאלץ להוביל את המאבק הציבורי למניעת הפינוי ולעצירת תוכניתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לפנות עשרות יישובים ביו"ש (תכנית ההתכנסות), לאחר תוכנית ההתנתקות.

ב-2016 בוארון הוביל שוב את המאבק למניעת פינוי היישוב, והוביל את המאמצים לחקיקת חוק ההסדרה שהוא היה חלק ממנסחיו.

בשנת 2018, בתום מו"מ ארוך שהוביל מול ראש הממשלה דאז נתניהו, החליטה ממשלת נתניהו על הקמת הישוב "עמיחי", שהוא היישוב ראשון שמוקם ביו"ש לאחר עשרות שנים שבהן ממשלות ישראל לא הקימו ישוב חדש באזור.

בוארון פעיל גם בתחום התקשורת: הוא הקים עם רעייתו את "מגזין פנימה לנשים" ובהמשך את מגזין "אותיות וילדים" ואת אתר הטלויזיה באינטרנט "פנימהtv".

כעורך דין, מוביל בוארון, במשותף עם חברו עו"ד יוסף בן ברוך, את ארגון "לביא" הפעיל בתחומי המשפט והממשל. לפני כשנתיים וחצי הקימו בוארון וחבריו את "פורום ציון וירושלים" בליכוד. אל הפורום הצטרפו מעל 1300 חברים מיו"ש ומרחבי הארץ, והתפקדו לליכוד.