השר עיסאווי פריג׳ בכניסה לישיבת הממשלה
השר עיסאווי פריג׳ בכניסה לישיבת הממשלה צילום: ערוץ 7

השר עיסוואי פריג׳ ממרצ החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים, "בלב שלם, לאחר מחשבה והיוועצות עם בני משפחתי ושותפיי לדרך, החלטתי ליטול פסק זמן מהכנסת, לא מהחיים הציבוריים.

בחודשים הקרובים אתגייס בכל כוחותיי למען הניצחון בבחירות. אפעל בקרב החברה הערבית, כדי לשכנע בחשיבות ההצבעה, ללא שניתן יהיה לשייך לי אינטרס אישי זה או אחר", כתב.

"אני גאה מאוד בדרך שעשיתי בכנסת ובממשלה. פעלתי ככל האפשר למען קידום השותפות וחיזוק היחסים בין יהודים וערבים בישראל ולביסוס יחסי מדינת ישראל ואזרחיה עם מדינות האזור. גאה בחברותי בממשלה, ממשלת שינוי אמיתית, ממשלה שהפיחה תקווה בציבורים גדולים, ממשלה שעשתה הרבה מאוד ושעלינו להבטיח שתוכל להמשיך לעשות גם בעתיד", כתב.

"כחבר מרצ למעלה משלושים שנה, מרצ היא הקול שאני מאמין בו. אמשיך לפעול כדי לחזק ולתמוך בקול שחשוב שימשיך להישמע בחוזקה, כחלק ממפלגה סוציאל דמוקרטית גדולה. החזון של הקמת מפלגת שמאל משמעותית על בסיס מפלגות העבודה ומרצ, צריך להיעשות מהר, לא כאילוץ כפי שהיה בעבר, אלא מרצון אמיתי להקים מפלגת שמאל גדולה ומשפיעה.

עדכנתי בהחלטתי את ראש הממשלה יאיר לפיד. מנהיג, חבר ושותף לדרך שאני מחויב לעשות כל שאוכל בכדי שימשיך להוביל את מדינת ישראל".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הגיב "מרצ בהנהגתי הגיעה להישג גדול כאשר הכפילה את כוחה בבחירות האחרונות. הכנסתי את מרצ לממשלה כגורם משמעותי, אחרי 20 שנה באופוזיציה. ברוח זו גם מיניתי את עיסאווי פריג' לשר בממשלה, כדי לחזק את השותפות היהודית-ערבית.

"מרצ, בהנהגתי, הובילה בשנה האחרונה את המאבק המוצלח בקורונה ורשמה הישגים גדולים בעניין ההפלות, מערכת הבריאות וזכויות להט"ב. מרצ היא הבית של השמאל ובבחירות הקרובות תוביל קו של חופש ושוויון שייתן מענה לציבור השמאל בישראל. מודה לעיסאווי פריג' על תרומתו למרצ ומאחל לו בריאות".