יועז הנדל
יועז הנדל צילום: Tomer Neuberg/Flash90

שר התקשורת יועז הנדל התראיין הערב (שלישי) ל"שש עם" וקרא לאיחוד בין מפלגות הימין בקואליציה.

"אני חושב שאי אפשר להקים קואליציה עם המשותפת, חשבתי כך בעבר. נדמה לי שמי שאמר לי אז שזו רק הצבעה אחת ושזה עובר ושהכול בסדר, מבין היום, אחרי שנה, שזה נורא מסובך, זה המון הצבעות - על חוקי חירום, תקנות איו"ש, המון דברים. אי אפשר לעשות קואליציה עם כאלה שמתנגדים למדינת ישראל ומצביעים פעם אחר פעם נגד האינטרס של מדינת ישראל".

"הייתי רוצה לקרוא לכל המפלגות של הימין הממלכתי שנמצאות בקואליציה. הקמנו ממשלה טובה, היו לה הרבה בעיות אבל אי אפשר ללכת לבחירות האלה כשאנחנו פרגמנטים של מפלגות, דרך ארץ, תקווה חדשה, ימינה, מתן כהנא ועוד כל מיני".

"אנחנו חייבים לייצר איזשהו איחוד, אני מוכן לרכז את זה עד שייצא עשן לבן, אבל אי אפשר שנרוץ ככה ונסכן את היכולת להקים עוד פעם ממשלה שהיא ממשלת אחדות שיש בה גם שמאל ציוני וגם ימין ממלכתי", הוסיף שר התקשורת, "בעיניי זה היה מצוין. נכשלנו בהמון דברים, אני לא מעלים את זה, יש לי המון טענות למרצ ועל זועבי ומה שקרה שם, אבל חייבים לייצר כוח אמיתי".

"הימין הממלכתי הוא זה שהביא בסופו של דבר להקמת ממשלה שהיא לא ימין צרה. אני חושב שממשלת ימין צרה לא טובה למדינת ישראל, אני מאמין בממשלות אחדות, כך אמרתי בעבר וכך אני אומר כיום. הכוח הזה של הימין הממלכתי הליברלי שרואה את טובת המדינה. תראה כמה תהליכים עשינו, במשרד התקשורת ובמשרדים אחרים, את כמות השופטים שמינו, אלה תהליכים שצריך להמשיך אותם. המדינה הזו צריכה ניהול ענייני ורציני והיא צריכה את הימין הממלכתי והיא צריכה אותו גדול וחזק ואני אעשה הכול כדי שכל הגורמים האלה יתאחדו. אני מדבר עם כולם, אדבר עם כולם, אני חושב שכל דרך אחרת מסכנת את הפרויקט הזה".

השר הנדל אמר עוד "אני חושב שמנסור עבאס הוא אדם שעשה צעד מאוד אמיץ והכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אגב, לא חבריו למפלגה. ולכן, אם היה מלא מנסור עבאס, היה אפשר לעשות המון דברים ואני חושב שהלקח הוא שצריך חבר רע"ם כזה ביתירות, אבל ודאי שהמשותפת לא יכולה להיות שותפה של קואליציה כזו".

"ראינו את ההצבעות שלהם", התייחס הנדל לרשימה המשותפת. "לצערי גם הליכוד שיתף איתם פעולה בהצבעה נגד חוק האזרחות ונגד תקנות איו"ש ועוד כל מיני הצבעות ציוניות, אבל בוודאי, אני לא הייתי מוכן בעבר, ואני לא אהיה מוכן בעתיד".