חברת שפיר הנדסה הכריזה הבוקר (ג') על פתיחת מרכז חדשנות חדש בתחום ה-Construction Tech.

בחברה מציינים כי קיים קושי מבני בהכנסת טכנולוגיות חדשות בענף הבנייה בשל לוחות הזמנים הלחוצים בפרויקטים של בנייה, הצורך בתקנים קשיחים שמטרתם למנוע כשל של מבנים הנדסיים גדולים, משך ועלויות פיתוח ארוכות.

החברה תשקיע בחברות במרכז הן מבחינה כספית והן מבחינת מתן מענה, ייעוץ וניסיון כהכנה לעבודה בשוק תשתיות הבנייה והנדל"ן.

שי לינדנר, סמנכ"ל הכספים של קבוצת שפיר: "עולם התשתיות עומד לעבור מהפיכה טכנולוגית משבשת. תוך מטרה להוביל גם בתחום זה, השקענו כבר בארבע חברות ראשונות, אשר זוכות לנסות אצלנו את הטכנולוגיה שפיתחו. אנחנו מאמינים שתחום ה-ConTech יוביל את הסטארטאפ ניישן, והיוניקורנים הבאים יגיעו ממנו".

המרכז הושק הבוקר באירוע מיוחד בנוכחות בכירי חברת שפיר הנדסה; בעלי החברה, הראל שפירא, יו"ר הדירקטוריון, יהודה (יודקה) שגב, סמנכ"ל הכספים, מר שי לינדנר ומנכ"ל האקסס, ד"ר ריקרדו אוסירוף. בנוסף הגיע מנהל קבוצת החדשנות והקיימות בחברת EY, איתי ז'טלני, וכן מנהלי החברות שלוקחות חלק באקסס, אשר תרמו מן הידע שלהם באמצעות הרצאות על התפתחות עולם ה-ConTech.

ד"ר ריקרדו אוסירוף, מנכ"ל אקסס: "הטכנולוגיה והשיבוש הטכנולוגי עוד לא שטפו את עולם הבנייה והתשתיות, שבחלקים רבים שלו עדיין עושה שימוש בשיטות של המאה הקודמת, ואף לפניה. שפיר הנדסה, חברת התשתיות הגדולה והמובילה בישראל, החליטה לאמץ את החדשנות בעולם התשתיות והבנייה, ולהקים את אקסס. אנחנו משוכנעים שעולם הבנייה עומד לפני שיבוש של ממש, ואנו משוכנעים שישראל יכולה להיות מעצמת קונסטרקשן טק, בדיוק כפי שהפכה למעצמת סייבר ואוטו-טק. לכן הקמנו את אקסס, כדי לאמץ את החברות המובילות, ולהוביל את התחום בישראל, כי מכאן תצא הבשורה".