אורן הניג
אורן הניגערוץ 7

מנכ"ל ארגון ליב"ה אורן הניג תוקף בשיחה עם ערוץ 7 את המנהלת ל"התחדשות יהודית" שהוקמה במשרד התפוצות שלדברי הניג מיועדת להעברת תקציבים לארגונים רפורמים וקונסרבטיבים.

הניג אמר כי "לצערנו הרב הממשלה הנוכחית קידמה את ההכרה בלגיטימיות של התנועות הרפורמית כחלק מהזהות היהודית של המדינה, למרות ההשלכות של הארגונים הרפורמים בארצות הברית. הן בהתבוללות, והן ביחס להתנגדות העברת השגרירות לירושלים.

"נקווה מאוד שהממשלה הלאומית הבאה שתקום תתקן את הטעות ההיסטורית הזאת", אמר הניג והזהיר כי "התקציב שהוקצב להקמת המנהלת ילך לחינוך המתנגד לרוח המסורת ובניגוד לדעתם של רוב הציבור הישראלי".

כאמור, ארגון "פנים" ומשרד התפוצות הודיעו על פתיחת מנהלת חדשה ל"התחדשות יהודית" שתפעל ל"התחדשות יהודית בישראל והעצמתו באמצעות פרויקטים ותכנים לציבור הרחב" בין היתר באמצעות ימי עיון, סיורים לימודיים, שיעורים, והרצאות.

השר נחמן שי
השר נחמן שיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במשרד התפוצות אומרים שהמנהלת תקדם הכשרה ופעילות במסגרות חינוכיות בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות. כלל פעילויות התוכנית צפויות להגיע לכ-700,000 משתתפים.

תקציב המנהלת יעמוד על סך של 60 מיליון שקלים, את מחציתו יעמיד משרד התפוצות ומחציתו יועבר מארגון פנים.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז תקף גם הוא את הקמת המנהלת החדשה ואמר כי "הקמת 'מנהלת התחדשות יהודית', שהיא בשפה מכובסת - מנהלת היהדות הרפורמית, היא לא פחות מפיגוע בזהות היהודית של מדינת ישראל. קידום מנהלת כזו בזמן ממשלת מעבר הוא חוצפה שאין כדוגמתה. את התקציב שיוקצה למנהלת הזו במידה ותקום, נעביר לאחר הבחירות לחינוך לתורה, למורשת ישראל ולזהות יהודית".