תמי דקוורת'
תמי דקוורת'צילום: רויטרס

הדיון הציבורי סביב מכירת הנשק החופשית בארה"ב, שהתגבר באופן משמעותי לאחר הטבח במצעד יום העצמאות האמריקאי ביום שני האחרון בו נרצחו שבעה בני אדם, הביאה גם חלק מהסנטורים האמריקאים התומכים בהמשך מכירת הנשק להדגיש כי יש לנקוט צעדים שימנעו מכלי נשק להגיע לידיהם של רוצחים פוטנציאליים.

הסנטורית תמי דקוורת', נציגת מדינת אילינוי מטעם המפלגה הדמוקרטית ומי שנחשבת כחובבת ירי מושבעת, קוראת להוציא את כלי הנשק מהרחובות.

דקוורת' עצמה השתתפה במצעד יום העצמאות בהיילנד פארק ביום שני, ואף פרסמה בחשבון הטוויטר שלה סרטון המציג את התושבים המקומיים רצים בבהלה ומחפשים מחסה לאחר תחילת הירי.

בציוץ שפרסמה לאחר הטבח דקוורת' כי "ההנאה שלי מלירות ברובה M-4, או ברובה M-16, לא גוברת על זכותו של מישהו אחר לחיים".

לאחר מכן התייחסה דקוורת' במספר ציוצים נוספים למעשי הטבח האחרונים בארה"ב ובעיקר לירי בהיילנד פארק והוסיפה כי "בשורה התחתונה, הוציאו את רובי הסער האלו מרחובות הערים שלנו. נשאתי רובה סער במשך 23 שנותיי בצבא. יריתי בהם במטווחי אש. אני יודעת מה הם יכולים לעשות לגוף האדם, והם לא שייכים לרחובות".

דקוורת', ילידת בנגקוק, שירתה כטייסת מסוקים בחיל האוויר האמריקאי ואיבדה את שתי רגליה וחלק מיכולת השימוש בידה לאחר שמסוקה הופל במהלך מלחמת עיראק. במהלך שירותה הצבאי היא השתתפה בעשרות מבצעים ומשימות צבאיות, וגם לאחר פציעתה הקשה התעקשה לעבור שיקום ולחזור שוב לטייסת.

בציוץ נוסף כתבה דקוורת' כי "הפעם האחרונה בה שמעתי נשק בעל יכולת כזו יורה במהירות כזו בארבעה ביולי, הייתה כשהייתי בעיראק. לא בארצות הברית. עבור היילנד פארק וכל הקהילות המושפעות מאלימות נשק, אנחנו יכולים וחייבים לעשות טוב יותר".