הרב ד"ר רפי פוירשטיין
הרב ד"ר רפי פוירשטייןצילום: חנה טייב

יו"ר עמית של ארגון רבני צהר, הרב רפי פוירשטיין, פונה הבוקר (חמישי) ליו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' ומברך אותו על הדברים שאמר בנוגע לארגון רבני צהר ועל הגישה המפויסת בה בחר לנקוט.

"התרגשתי לקרוא את דבריך המפויסים והמאחדים כלפי רבני צהר. בעידן בו שטן המחלוקת מעוות את תפיסת האחר, וצובע אותו בצבעים עזים של 'טוב ורע', מבלי לייחס לו אפילו כוונות טובות, דבריך הם בבחינת 'מים קרים על נפש עייפה'. בצלאל היקר, אל תירא ואל תחת מהנחפזים להזהירך 'לא להתבלבל'. אכן צודקים הם, אל תתבלבל מהקנאות ושנאת החינם האוכלות כל חלקה טובה", אמר הרב פוירשטיין.

נזכיר כי סמוטריץ' הציג את עמדתו בנוגע לפעילות של ארגון רבני צהר, והבטיח לדאוג לתקציבים למיזם "שורשים" לבירורי יהדות.

"אני אשתף פעולה עם צהר במיזם שורשים של בירורי יהדות כי הוא סופר חשוב, משימת קודש, ונדאג לתקציבים", אמר סמוטריץ' במהלך חוג בית בשפלה.

סמוטריץ' סיפר: "כשצהר יצאו במיזם צהר לכשרות שאני לא חשבתי שהוא טוב, היו בטוחים שאני אתקוף אותם. הם חושבים שזה טוב למרות שאני לא מסכים איתם. במקום זאת, אנסה להביא חוק כשרות ממלכתי, לקדם את מה שאני מאמין בו אבל אם מישהו עושה משהו שהוא חושב שהוא טוב, אני לא חושב שיש לי זכות לצאת נגדו, גם אם אני לא אתמוך בו".

"כשהדיון על צהר הגיע לישיבת סיעה שבנט בראש, לא תמכנו במיזם הכשרות של צהר כי חשבנו שהוא לא נכון, אבל אני לא חושב שהם אנשים רעים חס וחלילה, לא חושב שהם רוצים להזיק, יש לי וויכוח איתם בכמה סוגיות", הוסיף.

לדבריו, "אני אפעל בהתאם למה שאני מאמין, נכון שכיו"ר יש לי יכולת השפעה יותר. אפשר לחשוב שכשבנט עמד בראש אנחנו ברחנו לצד התורני, לא ברחנו. ידענו להסתדר, היו לנו לא מעט וויכוחים עד שהוא חצה את הקווים הכל היה לגיטימי. אני גם מצפה מהצד הליברלי שלא יברח כשיהיה מישהו מהצד השני, אחרת אין שום דרך לנהל שותפות של ביחד".