יוסי ביילין
יוסי בייליןPhoto by Amir Levy/FLASh90

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג תעלה לישיבת הממשלה ביום ראשון את מינויו של השר לשעבר יוסי ביילין ליו"ר מליאת רשות הטבע והגנים, למרות שמדובר בממשלת מעבר וישראל נמצאת במערכת בחירות, כך דווח ב'ישראל היום'.

ביילין כיהן בעבר בתפקיד יו"ר מרצ, שר לשעבר ובימין קיים חשש גדול מהצעדים שיבצע בתפקיד.

גורמים בימין טענו כי "זנדברג הופכת את הרט"ג לסניף של מרצ. יש חשש כי ביילין בתפקידו כיו"ר רט"ג יוכל לסכל או לעכב פעולות בגנים הלאומיים במזרח ירושלים ובהתיישבות כמו בגן לאומי סובב חומות ירושלים שם נמצא גם עיר דוד, גן לאומי הרודיון וגן לאומי נחל פרת. ביילין יוכל לעכב חפירות, את פיעלות הרכבל לעיר העתיקה בירושלים שאושר לאחרונה בבג"ץ אחרי התנגדויות רבות ועוד".

באחרונה פורסם כי זנדברג תכננה לשבץ בדירקטוריון רשות הטבע והגנים שני פעילי שמאל ביניהם יונתן מזרחי, מנכ"ל עמותת "קרן השווה", שפעל בצורה אקטיבית נגד כל פיתוח בעיר העתיקה ובמזרח ירושלים, ושרון קרני, עורכת דין של עמותת "במקום", גם היא עמותת שמאל, פועלת נגד החלטות ממשלתיות בירושלים וביהודה ושומרון במקום שני מומחים מהאקדמיה. שר המשפטים גדעון סער פנה למזכיר הממשלה והביע התנגדות למינויים והם סוכלו.

לאחר שהועלתה האפשרות שביילין ימונה, התנועה לאיכות השלטון פנתה לשרה להגנת הסביבה לבחון את מינויו של ביילין ולפרסם ככל שיש נימוקים מיוחדים המצדיקים את מינויו "בכדי להבטיח כי מינוי זה יהיה בהתאם לכללי המינהל התקין ולנורמות הציבוריות המחייבות מינויים העולים בקנה אחד עם האינטרס הציבורי".