סשה ברון כהן
סשה ברון כהןצילום: רויטרס

הקומיקאי היהודי זוכה: בית המשפט לערעורים בארה"ב אישרר פסיקה קודמת שקבעה כי הקומיקאי היהודי סשה ברון כהן לא התכוון לפגוע בשופט לשעבר והמועמד לסנאט, רוי מור, לאחר שבמהלך ראיון טלויזיוני ברון כהן העביר עליו "גלאי פדופיליה".

התקרית אירעה במהלך שידור תוכנית האירוח של ברון כהן, Who is America?, בשנת 2018. תוך כדי הראיון עם רוי מור, שהואשם בהתנהגות מינית לא הולמת במהלך מירוץ לסנאט בשנת 2017 כנציג מדינת אלבמה, שלף לפתע ברון כהן גלאי מתכות והעביר אותו ליד גופו של מור בטענה כי מדובר ב"גלאי פדופיליה".

בעקבות התקרית הגיש מור תביעה בסך 95 מיליון דולר נגד ברון כהן בטענה כי העליב אותו והוציא את דיבתו בשידור בטלוויזיה. השופטים קבעו כי מור חתם על הסכם האוסר עליו להגיש תביעה על כל שאלה או אירוע שיתרחשו במהלך הראיון הטלויזיוני.

מור טען כי ההסכם עליו חתם הושג באמצעות מצג שווא, ודרש לקבל פיצויי עתק מברון כהן. השופטים דחו את תביעתו וזיכו את הקומיקאי היהודי.

"יתכן שברון כהן רמז שהוא מאמין למאשימיו של השופט מור, אבל הוא לא רמז לקיומו של שום בסיס עובדתי עצמאי לאמונה זו מלבד 'מכשיר גילוי הפדופיליה' המגוחך, שאף אדם סביר לא יכול היה להאמין שהוא חתיכת טכנולוגיה ממשית ומתפקדת", קבעו שלושת שופטי בית המשפט לערעורים.

בהצהרה לסוכנות הידיעות AP ציינו בני הזוג מור כי יערערו על הזיכוי. "הרבה יותר מדי זמן העם האמריקאי היה נתון לתעלוליו של סשה ברון כהן. יש להפסיק את התנהלותו המרמה. אנחנו נערער", הודיעו בני הזוג מור.