יוסי ביילין
יוסי בייליןPhoto by Amir Levy/FLASh90

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) יתנגד בממשלה למינוי יוסי ביילין ליו"ר רשות הטבע והגנים, מינוי שאותו מקדמת השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג (מרצ).

הנדל אמר: "אין שום סיבה להביא מינוי כזה בתקופת בחירות, וללא וודאות כי היו"ר הנכנס ישמור על האתרים הלאומיים בירושלים וביהודה ושומרון".

זמן קצר לאחר הנדל, גם יו"ר ימינה ושרת הפנים איילת שקד הודיעה כי תתנגד בממשלה למינויו של יוסי ביליין. שקד פנתה לראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט, דרשה ממנו להשתמש בזכות הוטו ולבטל או ולעכב את המינוי עד שהממשלה תקבל התחייבות מפורשת מביילין ששום אתר בירושלים או ביו"ש לא יפגע ופיתוחו לא יעוכב.

ח"כ אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית אמרה כי "לא ברור איך בכלל הגיע המינוי לסדר היום של הממשלה, בהינתן זכות הווטו של בנט. בשביל מה קיימת זכות הווטו? ולא ברור למה איילת, גדעון, זאב אלקין ויועז הנדל זקוקים למכתב משדולת א"י כדי להתעורר לפעול להסרתו מסדר היום''.

ח"כ אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית פנה ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בדרישה שתעצור את מינוי יו"ר מרצ לשעבר יוסי ביילין לתפקיד יו"ר רשות הטבע והגנים. במכתבו ציין ח"כ סופר כי "לאור העובדה כי המינוי מתבצע על ידי ממשלת מעבר, וכי אורך הקדנציה של יו"ר רט"ג נבחר הינה ל-4 שנים מלאות, ישנו טעם לפגם בעצם הצעת המחליטים העולה לישיבת הממשלה ובוודאי במינויו של מר ביילין לתפקיד".

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר: "השמאל רומס את החוק ומצפצף על כל נוהל תקין. מינוי פוליטי בתקופת הבחירות מנוגד לחוק והשוחד הפוליטי של מרצ לא יכול לעבור על סדר היום. מצופה מהיועמ"ש לפסול כל מינוי בתקופת הבחירות. אם היה מדובר במינוי מהצד השני של המפה זה היה נפסל לאלתר".