עידית סילמן
עידית סילמןצילום: נועם מושקוביץ

יו"ר ועדת הבריאות חה''כ עידית סילמן פנתה ליו''ר הכנסת בבקשה לאשר דיון בוועדת הבריאות למרות פגרת הבחירות, על ההשלכות של ההחלטה להעביר את האחריות הביטוחית של מכשירי שיקום וניידות מהמדינה לקופות החולים.

לקראת הדיון הצפוי בממשלה על הצעת המחליטים הזו, סילמן פנתה ליו''ר הכנסת מיקי לוי ולחברי 'ועדת ההסכמות' של הכנסת, חה''כ בועז טופורובסקי וחה''כ יריב לוין, וביקשה לאשר את כינוסה של ועדת הבריאות עקב חשיבות הנושא על סדר היום.

חה"כ סילמן ציינה במכתבה כי "ההצעה שתעלה על שולחן הממשלה הינה בעלת משמעויות רבות והרות גורל לעשרות אלפי מטופלים ואנשים עם מוגבלויות המשתמשים במכשירי השיקום והניידות".

חה''כ סילמן הדגישה את המורכבות והחששות מהעברת האחריות לקופות בשלב זה: "מפניות ובקשות שהגיעו אל שולחני בתחילת שבוע זה, נחשפה בפניי תמונת מצב מדאיגה ובה קיימת אי ודאות רבה בכל הקשור להיבטי היישום של ההחלטה ע''י קופות החולים החל מהתשתיות הארגוניות והבירוקרטיות של הקופות, אופן חלוקת התקציב ועדכונו, הסטנדרטים המקצועיים והרפואיים, העדר אנשי מקצוע מומחים, מנגנוני פיקוח ובקרה, אי שיתוף ארגוני הנכים ועוד".

בסיום מכתבה מדגישה חה''כ סילמן את חשיבות קיום הדיון למרות התפזרות הכנסת: "על אף הימצאות הכנסת בפגרת בחירות, לא יהיה זה נכון וראוי למנוע ממטופלים ואנשים עם מוגבלויות, מלהשמיע את קולם ולהביע את הערותיהם להחלטה זו בוועדת הבריאות, שכן החלטה זו משליכה באופן ישיר על איכות חייהם ותפקודם הפיזי בחיי היום-יום".