החברים משער יפו. מימין: אור קלר, דולב חיים מסורי, שמואל פרדניק
החברים משער יפו. מימין: אור קלר, דולב חיים מסורי, שמואל פרדניקצילום: יונה ברודר

להקת 'החברים משער יפו' כוללת כיום את אור יהודה קלר ודולב חיים מסורי אבל התחילה בכלל משלושה חברים טובים, מוזיקאים כל אחד בפני עצמו, שניגנו יחד בשביל הכיף בשער יפו, וראו כמה טוב ושמחה זה מביא לאנשים שפשוט התאספו ובמשך שעות רקדו ושרו ובכו ושמחו. הם הבינו שיש להם יחד משהו ייחודי, ולקחו את זה צעד נוסף קדימה.

השיר החדש שלהם בא מתוך המילים של רבי נחמן, שאומר שאדם צריך להיות אמיץ ולרצות להיות כנה כל כך, עד שיחיה את החיים שלו, ולא חיים של אחרים. עד שיוכל לרקוד ולשמוח באמת אפילו בין אלפי אנשים, ולא יהיה אכפת לו בכלל מה הם חושבים.

"רבי נחמן אומר שאדם צריך לחיות את החיים שלו ולא חיים של אחרים" הם מספרים על השיר, "זה אפשרי רק אם אני מפסיק לתלות את השמחה באישורים של אנשים אחרים, או בהישגים והצלחות. כל דבר שמרחיק אותי מלהיות כאן ועכשיו אמיתי, כל דבר שמרחיק אותי מלאהוב את עצמי, ולקבל את עצמי, ולשמוח בטוב שלי, צריך לשחרר אותו בעדינות וזה אפשרי, רק אם אני מחליט להיות אמיץ ולא להיות מושלם".

"לבקש להיות אמיתי רק בעיני ה', וזהו! והוא יודע את הלב שלי. זה מביך., זה מפחיד, זה לא ביום אחד. אנחנו לא שם, אבל זה אפשרי. להיות בתנועה זה אפשרי, להכריע מעט מעט זה אפשרי. להחליט שאני רוצה להיות איש אמיתי - זה אפשרי".

"ומשם כבר קל יותר לבחור בחירות אמיצות בדרך. להרפות ולהרגיש שהשמחה מפלסת את דרכה מבפנים מרקידה את כל הגוף בחן, בתנועה נינוחה וחופשית לחפש את נקודת הטוב שמאירה לי בגוף ולשמוח בה, ואז, להגדיל את השמחה ולרקוד".