רון קובי
רון קוביצילום: David Cohen/Flash90

שופט בית משפט השלום בתל אביב, אביים ברקאי, הורה לראש עיריית טבריה לשעבר רון קובי לפצות את חבר מועצת עיריית טבריה דוד אוחנה ב-40 אלף שקל.

זאת, לאחר שפרסם בדף הפייסבוק אותו הוא מפעיל עם עוד כמה בני משפחה פרסומים מכפישים. בפסק הדין השופט דחה את טענות הנתבעים כי מדובר בתביעת השתקה ובפרסומי אמת.

בתביעה התייחס התובע ל-25 פרסומים שונים של הנתבע נגדו שהועלו בשנת 2017. בין היתר כינה אותו בחלקם "דוד לקסוס" מתוך ניסיון להציגו כמושחת שחי חיי יוקרה על חשבון התושבים.

לדבריו, שהובאו מאתר 'מאקו, הנתבע הוא "מכונת דיבה" "היורה בקצב אש מהיר, סדרה כמעט אינסופית של אמירות דיבה כלפיו וכלפי אחרים במינון שכמותו לא נראה בארץ".

לטענתו, הפרסומים מפורסמים מידי יום, מספר פעמים ביום, מהארץ ומחו"ל, בטקסט ובתמונה וגם בווידאו, בצהריים ובערב, בפייסבוק וגם בוואטסאפ." הנתבעים טענו מנגד כי מדובר ב"תביעות השתקה".

"קשה להתעלם מהיקף הפרסומים המכפישים ולא רק מתוכן הפרסום שמדבר בעד עצמו", כתב השופט ברקאי והוסיף כי "לפנינו מעשה מחשבת של רצף פרסומים שנועד להטמיע בלב הקוראים והשומעים את ההנחה לפיה התובע הוא גנב, שותף לקומבינת פשע, מושחת ועוד ועוד".