מודעת הסרט שפורסמה באור יהודה
מודעת הסרט שפורסמה באור יהודהצילום: צילום מסך אתר העירייה

תושבי אור יהודה נדהמו לגלות ברחבי העיר מודעות המזמינות את התושבים לצפייה בהצגה "את שאהבה נפשי" – המספרת את סיפור יציאתו מהארון של נער גאה. על המודעה מצויין לוגו של קהילת הלהט"ב עם הסיסמא "בסימן גאווה וסובלנות".

תושבי העיר שוחחו עם ערוץ 7 וקבלו על הכנסת נושא הלהט"ב לילדים צעירים דרך הצגות ומודעות בפרהסיה הציבורית.

אחד מתושבי העיר ציין כי "אנחנו רוצים את הסביבה של הילדים שלנו נקיה וטהורה, כפי שהיה עד כה, לתת להם להתחנך בדרך התורה, בלי לנסות לשנות את דעתם על ידי פרסומות סמויות בדמויות סרטים".

תושב נוסף אמר כי אין לו כוונה לחנך את הציבור החילוני ולהחליט לו מה לראות, "יש פה עניין של שבירת הסטטוס קוו שהיה נהוג במשך כל השנים בעיר. הלוגו של 'סימן הגאווה וסובלנות', זה חציית קו".

בשיחה עם תושב העיר, אדם חילוני, הוא מסביר: "זה לא מאבק של דתיים נגד חילונים, אנחנו חיים באחדות. כואב לנו שהעירייה עושה צעדים בנושא - מה שעד כה היא נמנעה".

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "הסטטוס קוו באור יהודה מתקיים במשך שנים כאשר כל המגזרים חיים בכפיפה אחת תוך כיבוד כל האוכלוסיות באשר הן. כך היה וכך יימשך".

סגן ראש העיר מסיעת ש"ס, שלמה זלמן סיונוב, הגיב בשיחה עם ערוץ 7, "אני מאוד מעריך את ראש העיר על המשאבים והתקציבים עבור המגזר הדתי-חרדי בעיר. ראש העיר מאוד מעריכה את הציבור שומרי התורה באור יהודה. אבל לדעתי הייתה פה טעות. לא צריך היה לתת חותמת רשמית ובמה לתיאטרון הנ"ל בעיר שלנו. חייבים לשמור על הערכים של העם היהודי המקובל מדורי דורות".