ישיבת ההסדר ראש העין
ישיבת ההסדר ראש העין צילום: באדיבות הישיבה

בית המשפט העליון החליט היום (שני) כי ישיבת ההסדר "אורות משה" בראש העין תהיה זכאית להקצאת קרקע מצד העירייה לשם בניית מבנה חדש לישיבה.

זאת בעקבות דיון משפטי ממושך שהתקיים במשך כשנתיים בעתירות של תושבי שכונת גבעת הסלעים בה הוקצתה הקרקע, שטענו כי יש לבטל את המהלך ולהותיר את הקרקע עבור שימושים אחרים.

תושבי השכונה שהתנגדו להחלטה הגישו בתחילה עתירה לבית המשפט המחוזי בבקשה לבטל את ההקצאה. לטענת העותרים על העירייה לדאוג לתושבי העיר ולא לתלמידים שיגיעו מחוץ לעיר. מלבד זאת נטען כי בשכונת גבעת הסלעים ישנם לא מעט מוסדות דת ביניהם בתי כנסת וכולל אברכים.

בחודש מאי 2021 דחה בית המשפט המחוזי את העתירה ופסק כי ההקצאה שרירה וקיימת. העותרים לא אמרו נואש ופנו לבית המשפט העליון שהמליץ לתובעים למשוך את עתירתם. העותרים נענו להמלצת בית המשפט וההקצאה קיבלה תוקף משפטי סופי.

בימים אלו הוגשה תכנית הישיבה לוועדת התכנון המקומית למתן היתר בנייה. את ישיבת ההסדר ייצג עו"ד אלעד בצר ואת עיריית ראש העין ייצגה עורכת הדין אפרת הדר.

מנכ"ל הישיבה יניב בניטה בירך על החלטת בית המשפט: "אנו מודים לבית המשפט על ההחלטה החשובה, ישיבת ההסדר בראש העין מהווה מוסד חינוכי וערכי ראשון במעלה בעיר, תלמידי הישיבה משלבים את לימוד התורה יחד עם שירות צבאי משמעותי. אני מזמין את כל הציבור, תושבי ראש העין ומחוצה לה, לתת כתף כדי שנשלים את בניין הישיבה בהקדם האפשרי".

ראש הישיבה, הרב גלעד חלא הוסיף, "להודות להלל ולשבח, כי מציון תצא תורה. ישיבתנו עולה עוד קומה בפסיקת בית משפט העליון לטובת החלטת העיריה להקמת הישיבה בראש העין נמשיך להשפיע טוב וחסד ולהגדיל תורת ארץ ישראל ולהאדירה. הקמנו ישיבה בראש העין כדי להוסיף אור ולהרבות אהבת חינם. לשם כך אנו עמלים יומם ולילה. בשם ה' נעשה ונצליח"".