השלט שנתלה בתל אביב
השלט שנתלה בתל אביבצילום: שלום עכשיו

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מתח ביקורת על ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" שתלה שלט ענק על בניין במרכז תל אביב ובו דגלי ישראל ואש"ף, לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בישראל ביום רביעי.

נתניהו אמר כי "הנפת דגל הרש"פ בלב תל אביב היא ביטוי נוסף לאובדן הריבונות והפגיעה בכבוד הלאומי שלנו תחת ממשלת לפיד. רק הליכוד יכול להקים ממשלה לאומית שתניף בחזרה את דגלי ישראל".

על השלט נכתב לצד הדגלים: "הנשיא ביידן, ברוך הבא לשתי המדינות שאנחנו הכי אוהבים".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, מסר בתגובה: "שלום עכשיו לא מדברים בשם עם ישראל אלא בשם חתרנות זרה! לא אכפת להם מעם ישראל, אכפת להם מיורגן, פרידריך ואולף מאירופה. אנו מפנים את הציבור לחלק החשוב בשלט של הארגון השתול 'שלום עכשיו' והוא הדיווח שעיקר המימון שלו מישויות מדיניות זרות.

"'שלום עכשיו' הוא עוד ארגון המתפרנס מהסכסוך ומתקיים בזכות כספים של ממשלות זרות חתרניות שרוצות לערער את קיומה של מדינת ישראל. בגלל זה אין להם בושה לתלות דגל אש"ף, לעודד את הממשלה למסור אדמות, להתסיס את השטח במזרח ירושלים ולפעול נגד הרוב הציוני השפוי שלא רוצה מדינת טרור על כביש 6. אנו קוראים לאיחוד האירופי והמדינות החברות בו לחדול מן החתרנות הזרה ולהתרכז בבעיות הרבות שאירופה סובלת מהן", כך פלג.