כוכבת הרשת הדר מוכתר, ממובילי מחאת הדיור האחרונה ברוטשילד, הקימה את מפלגת 'צעירים בוערים' בדרישה לפתרונות דיור לדור הצעיר. באולפן ערוץ 7 היא מספרת בדרכה הנמרצת על היעדים שהיא מציבה לעצמה ולמפלגה.

כבר בפתח הדברים היא מודה שהמחאה לא הגיעה לממדים הזכורים מלפני כעשור, אך עם זאת היא מסמנת הצלחה בעצם העלאת הסוגיה לסדר היום והדרישה ממנהיגי העם לפעול למען הצעירים.

"שיתחילו לפעול, שיתחילו לעבוד עבורנו, שישימו את נושא הצעירים והדיור בראש סדר העדיפויות שלהם. זה מה שאני רוצה. בטוח שיש הרבה פתרונות אבל הם לא עושים כלום, לא בממשלה הזו ולא בקודמיה, זה הגיוני?", היא שואלת.

על רצינות כוונותיה הפוליטיות היא אומרת כי כשם שכל מפלגה מייצגת למעשה קבוצות לחץ שדורשות תקציבים כך ראוי ומגיע שיהיה גם לצעירים ושאיפתם לדיור ומחיה בתנאים סבירים. "המצב שלנו ברצפה. אין סיכוי שאצליח להגיע לדירה בלי להיות משועבדת לבנק חמישים שנה קדימה. המצב של הצעירים גרוע משל שאר האוכלוסייה בישראל. אין לנו שום סיכוי להגיע לדירה ולהגיע לחיי רווחה. אני לא רוצה חיים של רדיפה ממינוס למינוס".

באחד הביקורים האחרונים שלה בכנסת, כחלק מהמאמצים לקדם את מטרות תנועתה מול מקבלי ההחלטות, גורשה מוכתר ממסדרונות הכנסת. "בושה, פשוט בושה וחרפה", היא אומרת ומספרת כי בסך הכול שאלה את נבחרי הציבור מדוע הם לא מגיעים להזדהות במחאת האוהלים ברוטשילד. "הם לא נותנים לאזרחים לדבר, לא נותנים לצעירים לדבר", היא אומרת ומתקשה להבין את הסיבה בגינה היא סולקה ממשכן הכנסת כאשר בסך הכול הלכה פעמיים אחרי חברת כנסת מ'כחול לבן' ואחרי השר יעז הנדל ודרשה תשובות לשאלותיה.

חלק ניכר מפעילותה ממוקד ברשתות החברתיות ובעיקר בטיקטוק, שם היא מעלה עוד ועוד סרטונים קצרים ברוח המחאה. האם אכן זו הזירה המתאימה להעלות סוגיות כבדות משקל כמו סוגיות כלכליות? "להעביר מסר בעשר שניות זה הרבה יותר מורכב מאשר להעביר מסר בשעה וחצי", היא אומרת ומזכירה את הסרטונים של הפוליטיקאים שלטעמה מנסים לחקות את הדור הצעיר ולהעביר מסרים תמציתיים בסרטונים של שניות בודדות. "הכי יפה זה שצעירים בגילאי 13 ו-14 רואים את הסרטונים שלי על פוליטיקה במקום עוד מתכונים וריקודים. הנגשתי את הפוליטיקה הישראלית לצעירים ולבני הנוער".

ואולי הדרך היא להתחבר למפלגה קיימת ולפעול מתוכה? מוכתר קובעת שאינה יכולה עוד להאמין למילה אחת של פוליטיקאים שעד כה הבטיחו אינספור הבטחות ולא קיימו דבר. היא לא מקבלת את התפיסה לפיה חברי כנסת פועלים למען הציבור ובעיניה האינטרס הפוליטי והאישי הוא שמניע אותם.

חלומה של מוכתר הוא לשחזר את הצלחת מפלגת הגימלאים, להביא להצבעה רבים שנואשו מהמערכת הפוליטית ועד כה לא הגיעו להצביע. כל אלה עבורה הם יעד כי בעיניה "רק צעירים ידאגו לצעירים. נקודה".