ארז תדמור
ארז תדמורצילום: מאיר אליפור

איש התקשורת ארז תדמור הודיע היום (שלישי) כי יתמודד בפריימריז הקרובים של מפלגת 'הליכוד'.

"החלטתי להתמודד, כי הגיע הזמן לרתום את האנרגיה הפוליטית האדירה של הימין המתחדש לעשייה ולתיקונים המתבקשים. הגיע הזמן להחזיר את הריבונות לעם. הגיע הזמן לשלוט", כתב תדמור בחשבון הטוויטר שלו.

ארז תדמור היה בעבר יועצו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו והיה כותב לו את הנאומים. תדמור הוא ממייסדי תנועת הימין 'אם תרצו'.

ארז משדר מדי יום רצועה קבועה ברדיו 'גלי ישראל'. הוא חיבר את הספר "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל?".

בתוך כך, חבר הכנסת עמיחי שיקלי התפטר היום (שלישי) מהכנסת לאחר שקיבל את הפשרה שהציע בית המשפט המחוזי בירושלים, ויוכל להתמודד בבחירות הקרובות במסגרת מפלגה קיימת.

במסגרת הפשרה, שיקלי משך את הערעור על הפרשתו מסיעת ימינה והוא מתפטר בכנסת כדי שיוכל, אם יאשר זאת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, להתמודד בכנסת הבאה במסגרת עצמאית או במפלגה קיימת, ככל שיבחר.

שיקלי ערער נגד החלטת ועדת הכנסת, שהכריזה עליו כפורש מסיעת ימינה בחודש אפריל האחרון. בעקבות ההחלטה התמודד שיקלי עם סנקציות שהקשו עליו להתמודד בבחירות הקרובות: בין היתר, הוא לא יכול היה להצטרף למפלגה קיימת או לקבל מימון בחירות כמקובל.

בעקבות התפטרות שיקלי מהכנסת, ייכנס אליה הבא בתור ברשימת ימינה - יום טוב כלפון, שכבר כיהן כחבר כנסת נורבגי עד לחזרתו לכנסת של סגן השר מתן כהנא.

כזכור, בחודש אפריל הכריזה ועדת הכנסת על ח"כ שיקלי כחבר כנסת שפרש מסיעת ימינה, מה שמנע ממנו לרוץ במסגרת קיימת בבחירות לכנסת הבאה. מיד לאחר ההכרזה הודיע שיקלי כי יפנה לבית המשפט על מנת "להיאבק בעוול שנגרם לי". בחודש יוני קיים שיקלי את הבטחתו וערער לבית המשפט על ההחלטה.

ח"כ שיקלי מסר לאחר החלטת בית המשפט: "השגנו הישג משמעותי. מי שרצה להכריז על פורש רק משום שהתחייבתי לעמוד בהבטחות לציבור הבוחרים מצא את עצמו בבית ויתר חבריו מגששים את דרכם ונאבקים על מקומם. המסר לכל שליח ציבור - לך עם מה שהבטחת לבוחר. סוף האמת לנצח".

ככל הנראה, המקום המשוריין בעשירייה הראשונה בליכוד יינתן לרון דרמר או גל הירש. המקום המשוריין בעשירייה השנייה יהיה לשיקלי והמקום המשוריין בעשירייה השלישית יישמר עבור ח"כ עידית סילמן.