בנות השירות של אלו"ט
בנות השירות של אלו"טצילום: יפעת פאר

עמותת אלו"ט (אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם) קיימה אירוע הוקרה מיוחד לבנות ובני שרות לאומי המשרתים במסגרות העמותה השונות, בהן מרכזי דיור ותעסוקה ואלוטפים (גנים), עם פעוטות ואנשים שעל הרצף האוטיסטי.

מטרת האירוע היא לומר תודה לצעירות והצעירים שהחליטו להתנדב ולהקדיש שנה או שנתיים למען ילדים ואנשים עם מוגבלות, חלקם מתאהבים בעבודה ובמשמעות ומחליטים להתמקצע בתחומי הטיפול והניהול בעמותה.

שלושים בני ובנות שירות קיבלו במהלך האירוע מענק על סך 5,000 ₪ מאלו"ט כאות הערכה על שירות של שנתיים בעמותה.

באירוע התקיימה הקרנה של פרק הפתיחה של הסדרה "מיוחדת" העוסקת ביחסים בין שתי אחיות שאחת מהן על הרצף האוטיסטי ולאחר מכן שיח עם שחקני ויוצרות הסדרה.

"בחברה של היום אתם זן נדיר שבחר לתת מעצמו גם על חשבון רווחתו האישית, כל אחד ואחת מכם עושה שינוי ענק עבור כל ילד ומשפחה" אמר דדי עטאס, מנכ"ל אלו"ט.

טלי בן משה, אמא לשני ילדים על הרצף, הודתה למשרתים על הבמה בשם ההורים ואמרה בהתרגשות: "עדיין מתקשה לעכל איך הגעתן להחלטה להתנדב, לוותר על משרד ממוזג ומחשב ובמקום - לחבק בשתי ידיים ילדים וטף. תודה שאתן שמחות יחד איתי מההישג הקטן ביותר ועד הגדול. על כך שחגגתן בכל בוקר כשנועם נכנס לגן עם חצי חיוך. על כך שרונה חיבקה אתכן ואתן אותה ברגע של משבר ועצבות. תודה על כך שלא הבחנתן במוגבלות של אף אחד מהם וקיבלתם אותם בדיוק כמו שהם".

בין המשתתפים באירוע היו: דדי עטאס מנכ"ל אלו"ט, חברי הנהלת אלו"ט; שמואל לברן מנהל משאבי אנוש, אתי אלוני מנהלת חטיבת החינוך, יאיר עברי מנהל חטיבת הדיור והתעסוקה, ורחל פדור מנהלת אגף חברה כללית ברשות לשירות לאומי-אזרחי, יו"ר "בת עמי" אורית אנסבר לנזמן, רחלי גבאי מנהלת אזור ירושלים ושרון בעמותת שילה, שני יצחקי - מנהלת רכזות בעמותת עמינדב, סיון סעדיה מנהלת מחוז מרכז באגודה להתנדבות.