סיום הש"ס של כיתה ט'
סיום הש"ס של כיתה ט'צילום: ישיבת בני צבי

תלמידי כיתה ט' בישיבת בני צבי סיימו את שנת הלימודים בעזרת סיום נוסף- סיום ש"ס משותף של תלמידי המחזור. היוזמה לרעיון הגיעה מהתלמידים עצמם שחילקו את דפי הש"ס ביניהם ולמדו אותם בחודשים האחרונים מעבר לחובות הלימודיות הרגילות שלהם. יחד עם סיום הש"ס, שאר הישיבה הקדישה את היום האחרון ל"מרתון" של חזרה מהירה על כל מסכת ברכות.

ריקודים בסיום הש"ס בישיבת בני צביללא

יצחק ברגר, מדריך חינוכי בישיבה, אמר כי "מה שמדהים בכל הפרויקט הזה הוא שהתלמידים ארגנו את כולו, מתחילתו ועד סופו, ללא התערבות הצוות". הוא מסכם כי "בזמן שיש כאלו שמדברים על ניתוק מהגמרא, באים חמישים חבר'ה צעירים ואומרים אנחנו רוצים ללמוד גמרא מבחירה- כי אנחנו אוהבים תורה".

מדריך נוסף בישיבה, מאיר פיליפ הוסיף "לא ידעתי מה זה כוחה של חבורה, חשבתי שאוירה חברתית של רצון לקודש תגרום לתלמידים ללמוד אולי 5 דפים או 7 עד שיירד להם הראבק, לא חשבתי ש50 תלמידים יצליחו לסיים 2700 דפים לגמרי מרצונם, עכשיו אני רואה שחבורה קדושה יכולה גם לעזור להגיע למקומות גבוהים מאוד".

לאחר סיום המסכת, התיישבו התלמידים לסעודת מצווה ולשיחה על אהבת תורה וזכירתה מאת הרב יהושע כהן. בסיום האירוע התלמידים נפרדו גם מהרב יורם סבג שעוזב השנה את ראשות הישיבה וכתבו לו שיר בחרוזים לרגל האירוע.